کیاپرس / محمدعلی نوبخت گفت: در پایان ششمین روز، ۲۰۰ نفر از شهرستان ساری وارد سامانه پنجره واحد وزارت کشور شده‌ و پیش ثبت نام اولیه را به اتمام رسانده اند. ‎

کیاپرس از روابط عمومی فرمانداری ، رییس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های ساری و میاندورود افزود: با آغاز رسمی پیش ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی که از روز دوشنبه مورخ ۱۶ مرداد ماه برگزار شد، تا پایان ساعت تعیین شده در ششمین روز ۲۰۰ نفر از متقاضیان نسبت به تکمیل نهایی پیش ثبت نام خود اقدام کردند که از این تعداد ۱۷۵ نفر از داوطلبین مرد و ۲۵ نفر زن می باشند.

فرماندار شهرستان ساری در ادامه افزود: ثبت نام تا فردا و تا ساعت ۱۸ همچنان ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به تارنمای وزارت کشور به نشانی keshvar.moi.ir برای پیش ثبت نام اقدام کنند.

وی همچنین در ادامه گفت: در ترکیب تحصیلات متقاضیان، ۲۶ نفر لیسانس و زیر لیسانس، ۱۳۱ نفر فوق لیسانس، ۳۲ نفر دارای مدرک دکترا و ۱۱ نفر دارای تحصیلات حوزوی میباشند و مشمولین ماده ۲۹ نیز ۵ نفر هستند.

مقام عالی دولت در مرکز استان تصریح کرد: آن دسته از داوطلبینی که پیش ثبت نام اولیه خود را نهایی کردند پیامکی را تحت عنوان پیش ثبت نام شما با موفقیت به پایان رسید دریافت می کنند و  کد رهگیری برای این دسته متقاضیان بعد از بررسی مدارک صادر خواهد شد.

محمدعلی نوبخت در ادامه افزود: پیش ثبت نام از متقاضیان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح شانزده مرداد آغاز شد و داوطلبان می توانند تا پایان جدول زمان بندی اعلام شده تا روز بیست و دوم مرداد برای ثبت نام به سامانه موردنظر وزارت کشور مراجعه و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه تمامی مراحل پیش ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می‌شود گفت: درصورت عدم تکمیل پیش ثبت نام توسط داوطلبین در بازه زمانی مورد نظر، متقاضیان نمیتوانند در مراحل بعدی که در تاریخ ۲۷ مهرماه لغایت ۳ آبان ماه بعنوان داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی است، ثبت نام خود را قطعی کنند.

لازم با ذکر است انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات مجلس خبرگان رهبری، یازدهم اسفند ماه امسال برگزار می‌ شود.

اشتراک این خبر در :