کیاپرس /در برنامه زنده حال خوب شبکه سلامت بنا به درخواست مخاطبان این برنامه در مورد اختلال پانیک یا حمله هراس با حضور دکتر احمدی‌پور روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه گفتگویی صورت گرفت.

پانیک یکی از اختلالات روانی است که در آن افراد تجربه های شدیدی از ترس، نگرانی و اضطراب را تجربه می کنند. این اضطراب به طور ناگهانی شروع می شود و باعث می شود فرد احساس می کند که دچار حمله قلبی یا مرگ ناگهانی خواهد شد.

مشخصه اصلی اختلال پانیک نفس تنگی ،احساس خفگی و نیز بالا رفتن ضربان قلب فرد به صورت ناگهانی است. نکته مهم آنکه این اختلال به هیچ عنوان خطرناک نیست و قابل کنترل است.

این عضو هیئت علمی ادامه دادند: این اختلال میتواند در اثر اضطراب واسترس‌ به وجود بیاید اما تا به حال دلیل قطعی بوجود آمدن اختلال پانیک مشخص نشده است. یکی از تکنیک هایی که فرد مبتلا می‌تواند برای دور شدن از این حالت به کار ببرد آن است که به کار دیگری مشغول شود و حین بوجود آمدن این اختلال روی فعالیت دیگری متمرکز شود.

وی ادامه دادند مواد غذایی مانند قهوه و نوشابه های انرژی‌زا و استعمال مواد مخدر نیز می‌تواند در بروز اختلال پانیک موثر باشد.

اشتراک این خبر در :