کیاپرس /پنجمین همایش بین المللی و سیزدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران از ۱۶ تا ۱۸ مهر در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد.

این همایش با محورهای :
●زیست‌فناوری پزشکی، تشخیص، روش های درمانی نوین، واکسن و داروهای نوترکیب
●زیست‌فناوری گیاهی، محصولات تراریخته و ایمنی زیستی
●زیست‌فناوری میکروبی، غذایی، صنعتی، محیط‌زیست و نانوتکنولوژی
●بیوانفورماتیک، علوم و فناوری های امیکس، زیست‌فناوری سامانه‌ها
●زیست‌فناوری جانوری​​​​
●مباحث نظری زیست فناوری
در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد.

صادق شجاعی دبیر اجرایی این همایش ضمن اعلام مطالب فوق عنوان کرد: شعار این همایش دو سالانه که برگزاری آن بیش از ربع قرن قدمت دارد”جهان آینده؛ جهان بیوتکنولوژی است” خواهدبود.

شجاعی افزود: منظوراز برگزاری این همایش دستیابی به اهداف سند چشم انداز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نقشه جامع علمی کشور در جهت توسعه علم و فناوری در سرزمین ایران است و از جمله اهداف این همایش ارائه آخرین دستاوردهای علمی محققان در این حوزه، ایجاد فضای تعامل و هم اندیشی علمی بین محققان و اندیشمندان این حوزه، جلب توجه مسئولین کشور (سیاستمداران، قانون گذاران و اعضای دولت) به اهمیت دانش بیوتکنولوژی و پیشرفت‌های خیره کننده آن در سال‌های اخیر می باشد.

دبیر اجرایی پنجمین همایش بین المللی و سیزدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی در پایان اظار داشت: مهلت ارسال مقالات به کنگره که از ماه‌ها قبل آغاز شده بود، پانزدهم مردادماه به پایان می رسد. این همایش توسط “انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران” و “پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری” برگزار می‌شود ودبیرخانه همایش از کلیه صاحب نظران، استادان، پژوهشگران، کارشناسان، شرکت‌ها، دانشجویان و دست اندرکاران بخش‌های دولتی و خصوصی حوزه بیوتکنولوژی، علوم وابسته و شاخه‌های علمی، فنی و صنعتی مرتبط با آن برای شرکت فعال در این همایش جهت ارائه دستاوردهای علمی خود در زمینه‌های تخصصی بیوتکنولوژی در محورهای ذکر شده دعوت به عمل می‌آورد.
علاقمندان با آدرس سایت همایش : www.biotechcongress.ir می توانند اطلاعات این همایش دسترسی پیدا کنند.

اشتراک این خبر در :