کیاپرس /پژوهشگاه رویان رتبه پنجم جهان در تحقیقات بیماری واریکوسل مردان را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشگاه رویان، بر اساس مطالعه ای که در نشریه بینالمللی سلامت مردان (The World Journal of MEN’s Health) منتشر شده است، پژوهشگاه رویان رتبه پنجم جهان و دکتر مرضیه تولایی، عضو هیأت علمی پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان، رتبه دهم جهانی در بین پژوهشگران این رشته را به خود اختصاص دادهاند.

این مطالعه که در ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ میلادی توسط پژوهشگران مجرب حوزه باروری و درمان ناباروری جهان در قالب مقاله پژوهشی و زیر نظر انجمن پزشکی جنسی و آندرولوژی کره جنوبی انتشار یافته است، به تجزیه و تحلیل جامعی از روندهای تحقیقاتی در زمینه علت، مکانیسم ها، عوامل خطر بالقوه، تشخیص، پیش آگهی، درمان جراحی و غیرجراحی واریکوسل و نتایج بالینی قبل و بعد از ترمیم واریکوسل پرداخته است.

پژوهشگاه رویان را پس از کشورهای مصر، ایتالیا و آمریکا، جزو مؤسسات برتر منتشر کننده مطالعات اصیل پژوهشی در مورد واریکوسل معرفی کرده است.

همچنین در این مطالعه پژوهشی، ده نویسنده برتر با بیشترین انتشارات در موضوعات مرتبط با مطالعات انسانی در مورد بیماری واریکوسل معرفی شده اند که عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی، رتبه دهم جهانی را به خود اختصاص داده است.

نویسندگان این مقاله تأکید می کنند که این مطالعه روند انتشار در تحقیقات مربوط به واریکوسل را در طول سه دهه گذشته تجزیه و تحلیل کردهاند.

عنوان این مقاله علمی،

“Comprehensive Analysis of Global Research on Human Varicocele: A Scientometric Approach ”

است.

اشتراک این خبر در :