کیاپرس / این روزها گرم‌شدن هوا اشتیاق شهروندان برای شنا و آب‌تنی را بیشتر کرده است؛ اما همین شوق به شناکردن باعث غرق‌شدن ۱۰نفر در یک روز شد.

به گزارش کیاپرس به نقل از روزنامه همشهری، یکی از این حوادث تلخ که در روستای ده‌عرب ابرکوه واقع در استان یزد اتفاق افتاد جان پدری ۵۰ساله و پسر ۱۷ساله‌اش را گرفت. ماجرا از این قرار بود که ساعت ۱۳:۴۷دقیقه روز یکشنبه به اورژانس یزد خبر رسید که یک نفر در استخر کشاورزی غرق شده است. آنجا استخری پلیمری به عمق ۸متر قرار داشت و پیکر یک نفر روی آب آمده بود.

امدادگران به سرعت این فرد را که پسری ۱۷ساله به نام حسین بود از آب بیرون کشیدند اما وی جان باخته بود. در کنار استخر ۲دست لباس قرار داشت و احتمال می‌رفت این حادثه ۲قربانی داشته باشد. به همین دلیل از آتش‌نشانی درخواست کمک شد و با حضور غواصان پیکر بی‌جان پدر نوجوان جان‌باخته به نام یدالله که ۵۰سال داشت نیز از زیر آب بیرون کشیده شد. ظاهرا ابتدا پسر نوجوان در استخر غرق شده و پدرش قصد نجات وی را داشته که هر دو غرق شده بودند.

مرگبارترین حادثه

تلخ‌ترین حادثه غرق شدگی که یکشنبه اتفاق افتاد غرق‌شدن ۳کودک در سواحل جویبار در مازندران بود. اعضای ۲خانواده که ساکن شهر کوهی‌خیل جویبار بودند عصر یکشنبه برای تفریح کنار ساحل رفتند. در این هنگام ۲ خواهر و برادر ۱۳ و ۶ساله به نام ستایش و ابوالفضل و دختری ۷ساله به نام ملینا که تا آن زمان در ساحل بودند برای آب بازی وارد دریا شدند اما هر سه‌نفر گرفتار امواج دریا و غرق شدند. امدادگران پس از چند ساعت تلاش پیکر قربانیان را از دریا بیرون کشیدند.

جان‌باختن ۳نفر در البرز

عصر یکشنبه در استان البرز نیز ۲حادثه غرق‌شدگی اتفاق افتاد که در جریان این حوادث ۳نفر جان خود را از دست دادند. نخستین مورد در یک استخر خانگی واقع در منطقه چهارباغ ساوجبلاغ رخ داد و قربانیان آن ۲دختر ۳ و ۵ساله از اتباع کشور افغانستان بودند. این دوکودک مشغول بازی در اطراف استخر بودند که ناخواسته داخل آن سقوط کرده و جان خود را از دست دادند.

ساعتی پس از این حادثه این بار حادثه‌ای مربوط به غرق شدگی در منطقه اشتهارد به اورژانس گزارش شد. در این حادثه نیز جوانی ۲۰ساله از اتباع افغانستان در استخر دچار حادثه شده بود. امدادگران اورژانس در شرایطی که این جوان هنوز علائم حیاتی داشت او را به بیمارستان منتقل کردند. آنها تلاش زیادی برای احیای جوان حادثه دیده کردند اما او در بین راه و پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد.

غرق‌شدن در دریاچه سد

یکی از مکان‌های آبی که هرسال افراد زیادی هنگام شنا در آنجا جان می‌بازند دریاچه‌های پشت سدهاست. صبح یکشنبه نوجوانی ۱۷ساله هنگام شنا در دریاچه سد شاه‌قاسم یاسوج جانش را از دست داد. او همراه ۳نفر از دوستانش برای شنا و تفریح به دریاچه سد رفته بود که دچار حادثه شد و غواصان آتش‌نشانی جسد وی را از دریاچه بیرون کشیدند.
مرگ در دریا

مردی ۳۷ساله روز یکشنبه در سواحل دریای خزر در محدوده چاف شهرستان لنگرود جان خود را هنگام شنا در دریا از دست داد. سرهنگ حمیدرضا سرخوش‌پور، فرمانده انتظامی شهرستان لنگرود در این‌باره گفت:‌ با اعلام خبر مفقود شدن مردی ۳۷ساله هنگام شنا در دریای خزر مأموران راهی محل حادثه شدند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد که این مرد برای تفریح و شنا به منطقه شنا ممنوع و خارج از طرح دریا رفته بود که دچار حادثه شد. بر این اساس تیم‌های امدادی به جست‌وجو در منطقه پرداختند و توانستند پیکر بی‌جان او را پیدا کنند.

غرق‌شدن 10 نفر در یک روز

نظر شما

اشتراک این خبر در :