کیاپرس /همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، کلان بیمارستان غدیر تهران به عنوان دومین کلان بیمارستان تهران با ظرفیت ۸۲۱ تخت جدید، با حضور رییس جمهور، فرمانده کل سپاه پاسداران و وزیر بهداشت افتتاح شد.

به گزارش وبدا، در ادامه نهضت تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه سلامت، کلان بیمارستان غدیر که عمده اقدامات مربوط به تکمیل آن با اختصاص یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، در دولت مردمی انجام شده، با امکانات مجهز و فوق پیشرفته در مجتمع بیمارستانی شهدای تجریش، در مدار خدمت رسانی قرار گرفت.

با توجه به نیاز به افزایش تخت ها و امکانات پیشرفته درمانی، پروژه کلان بیمارستان غدیر به همت یکی از خیرین سلامت در سال ۱۳۹۰ در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع کلید خورد و در سال ۱۳۹۴ با پیشرفت فیزیکی حدود ۵ درصد جهت تکمیل و احداث به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) واگذار شد و با شروع دولت مردم و تاکید آیت الله رئیسی، مبنی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام، عملیات اجرایی پروژه با فوریت پیگیری و آماده بهره برداری شد.

کلان بیمارستان مدرن و مجهز غدیر، با زیربنای ۶۲ هزار متر مربع در ۵ بلوک و ۱۳ طبقه با ظرفیت ۸۲۱ تخت و امکانات فوق پیشرفته و در تراز و استانداردهای جهانی از جمله اتاق عمل‌های جراحی هوشمند با ۲۴ تخت، بخش های ویژه CCU, NICU, ICU ، زایمان LDR، اورژانس پیشرفته مجهز به هلی پورت هوایی(محل فرود بالگرد)، آنژیوگرافی مغز، تصویر برداری، دیالیز، فیزیوتراپی، درمانگاه های فوق تخصصی، آزمایشگاه، بخش های بستری زنان و مردان و کودکان، در خدمت مردم است.

این مرکز علاوه بر دارا بودن یکی از بزرگترین اورژانس های بیمارستانی کشور با در اختیار داشتن ۶۸ تخت، با توجه به حضور صدها استاد داخلی، متخصص و فوق تخصص و اعضای هیات علمی دانشگاه، قادر به پذیرش و درمان جراحی های انتخابی( الکتیو) و غیر اورژانسی از تمام کشور خواهد بود.

۱۱۷ عضو هیات علمی علوم پزشکی، ۳۷ استاد درمانی ، ۲۵۰ متخصص و ۱۶۰ دستیار تخصصی و پزشک متخصص و فوق تخصص در فاز اول در کلان بیمارستان غدیر مشغول به کار خواهند شد که تعداد متخصصان تا ۱.۵ برابر و تعداد دستیاران تخصصی و پزشکان نیز تا ۲ برابر قابل افزایش خواهد بود.

خدمات کلان بیمارستان غدیر که بر اساس آخرین و به روز ترین استانداردهای جهانی ساخته شده با تعرفه دولتی به مردم ارائه خواهد شد. این کلان بیمارستان که جدیدترین فناوری‌های تشخیصی، درمان و پزشکی اعم از تصویربرداری‌های پیشرفته با ام آر آی، سی تی اسکن و پت اسکن و آزمایشگاه پیشرفته را دارد، می‌تواند به عنوان یک مرکز ریفرال و ارجاعی برای کل کشور قرار گرفته و مرکز ترومای شمال کشور و تهران باشد.

گفتنی است کلان بیمارستان غدیر پس از کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی(عج) دومین کلان بیمارستان است که در تهران و در دولت مردمی، خدمت رسانی می کند.

اشتراک این خبر در :