پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس :پرداخت غرامت مازندران بابت حذف دامهای آلوده در سال گذشته
اداره کل دامپزشکی استان مازندران نسبت به پرداخت خسارات ۱۰۰ درصدی غرامت دامهای کشتار شده ناشی از بیمارهای مشترک بین انسان و حیوان اقدام نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران، دکتر سید حسین رضوانی از پرداخت غرامت دامهای بیماری که با تشخیص کارشناسان دامپزشکی مازندران بعلت بیمارهایی همچون سل، بروسلوز ، هاری و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان کشتار شدند به بهره برداران مازنی خبر داد.

مدیر کل دامپزشکی مازندران در ادامه افزود، برای تامین سلامت مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی، کارشناسان اداره مراقبت از بیماریهای دامی این اداره کل در سطح شهرستانهای استان با انجام نمونه برداری و تست های سریع آزمایشگاهی در صورت مبتلا بودن دام به بیماریهای سل و بروسلوز ( تب مالت )و یا هاری، علاوه بر کشتار دام بیمار، نسبت به پرداخت غرامت ناشی از حذف دام آلوده به دامدار اقدام می کنند.

وی خاطرنشان کرد، در طول سال ۱۳۹۷ کارشناسان دامپزشکی بر اساس نتایج آزمایشگاهی در مجموع ۱۵۵ راس دام سبک و سنگین را بخاطر ابتلا به بیماری های سل و بروسلوز و ۲ مورد را برای ابتلا به بیماری هاری تشخیص و کشتار نمودند که در مجموع بابت این ۳ بیماری مشترک بین انسان و حیوان مبلغ ۷۰۸۰۴۴۲۰۰۰ ریال بعنوان غرامت ناشی از حذف دام به دامداران از سوی دامپزشکی مازندران پرداخت شد.

رضوانی در ادامه، پرداخت غرامت به مرغداران استان را برای جلوگیری از انتشار برخی از بیماریها بالغ بر ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و تاکید داشت، کلیه اقدامات دامپزشکی برای حذف دام و طیور بیمار و پرداخت غرامت برای جلوگیری از انتشار بیماریهای مشترک بینم انسان و حیوان می باشد و انتظار داریم در این اقدام مهم، دامداران مازنی با اکیپ های عملیاتی دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

ایشان با اشاره به وجود بیمارهای مشترک بین انسان و حیوان با منشاء دامی و خطر بروز این بیمارها، از دامداران خواست تا نسبت به بیمه نمودن انواع دام و طیور خود نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی اقدام نمایند تا در زمان بروز حوادث، بیمه خسارات ایجاد شده را جبران نماید.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :