پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیاپرس- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: در حال حاضر ۱۱ شهر استان دارای طرح‌های اجرایی فاضلاب هستند که نسبت به چهار سال گذشته ۳۸ درصد رشد در این زمینه وجود داشته است.

ذبیح الله ذاکری اظهار داشت: در بخش فاضلاب با اجرای طرح‌های فاضلاب و فرهنگ‌سازی در خصوص اهمیت حفظ محیط‌زیست از جمعیت ۸۵ هزارنفری تحت پوشش فاضلاب تا سال ۹۲، هم‌اکنون تا پایان سال ۹۵ حدود ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت این استان تحت پوشش فاضلاب قرار دارند که طی چهار سال اخیر ۱۳۶ درصد رشد در این بخش مشاهده می‌شود.

وی افزود: طول کل خطوط فاضلاب تا سال ۹۲، ۷۳۴ کیلومتر بوده است که در دولت تدبیر و امید با رشد ۱۵ درصدی به ۸۴۶ کیلومتر رسید، همچنین در دولت تدبیر و امید ۹ هزار و ۹۵۲ فقره انشعاب (سیفون) فاضلاب برای مشترکین نصب شد این در حالی است که تا سال ۹۲، تنها ۳۷ هزار فقره سیفون برای مشترکین نصب بوده که حاکی از رشد ۲۷ درصدی در این بخش است.

ذاکری با بیان اینکه قریب به ۵۰۰ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آب‌رسانی در مازندران به اجرا درآمد اظهار داشت: از آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون درمجموع ۱۳۱ کیلومتر اصلاح شبکه و ۳۶۴ کیلومتر توسعه شبکه آب‌رسانی در مازندران انجام شد و از سال ۹۲، جمعیت تحت پوشش این شرکت با ۱۷.۷ درصد رشد به ۲ میلیون و ۵۷۰ هزار نفر رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران ادامه داد: همچنین این شرکت تا سال ۹۲، ۵۱ شهر را تحت پوشش خدمات خود داشته که باروی کار آمدن دولت تدبیر و امید با ۱۲ درصد رشد در حال حاضر به ۵۷ شهر خدمت‌رسانی می‌کند، از سویی دیگر تا سال ۹۲، درمجموع ۷ هزار و ۱۷۹ کیلومتر خط انتقال و شبکه آب در مازندران ایجاد شد که در چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید با ۶/۱۴ درصد رشد به ۸ هزار و ۲۲۶ کیلومتر رسیده است.

وی تصریح کرد: آب موردنیاز مشترکین این استان تا سال ۹۲ از طریق ۲۶۳ حلقه چاه و ۲۴ دهنه چشمه و سد با ظرفیت ۲۶۱ میلیون مترمکعب در سال تأمین می‌شد که باروی کار آمدن دولت تدبیر وامید، ۲۸۸ حلقه چاه ۳۴ دهنه چشمه و سد با ظرفیت ۲۷۸ میلیون مترمکعب در سال آب موردنیاز مشترکین این استان را تأمین می‌ کند و در حال حاضر ۴۴۳ هزار و ۳۹۸ مترمکعب ظرفیت مخازن ذخیره آب و ۳۵ ایستگاه پمپاژ در این استان فعال است که ۱۰ باب ایستگاه پمپاژ در دولت تدبیر و امید احداث شد.

ذاکری گفت: طی چهار سال اخیر نسبت به حفر و تجهیز ۴۰ حلقه چاه و احیای ظرفیت و مهندسی مجدد ۷۳ حلقه چاه آب شرب و تصفیه‌خانه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ، اقدام شده است، همچنین اجرای مطالعات مراحل اول و دوم طرح تأمین، انتقال و شبکه توزیع آب در ۲۶ شهر استان و مطالعات مراحل اول و دوم شبکه فاضلاب در ۳۱ شهر استان در حال انجام است.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :