پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

با اعلام صلاحیت‌ کاندیداهای مجلس شورای اسلامی این روزها شاهد اخباری مبنی بر تائید صلاحیت افراد رد صلاحیت در این شهرستان هستیم که در قالب عکس یا متن در فضای مجازی انتشار داده می‌شود که سعی در ایجاد موج موافق دارند.

فرماندار ویژه شهرستان آمل در این مورد  اظهار کرد: قانون محور اصلی فعالیت‌های‌مان در زمینه انتخابات است.

احمد منفرد افزود: محور همه اقدامات قانون بوده و همه افراد باید با تکیه بر قانون گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه صلاحیت یا عدم صلاحیت محورمان قانون است، تصریح کرد: خبرهایی مبنی بر تائید صلاحیت برخی کاندیداها شایعه است و باید کاندیداها قانون را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون فرماندار مازندران با تاکید بر اینکه مراجع قانونی به صورت رسمی صلاحیت یا عدم صلاحیت افراد را اعلام می‌کنند، بیان کرد: تاکنون هیچ گزینه‌ای مبنی بر تائید صلاحیت اعلام نشده است.

این مسئول در مورد خبرهایی مبنی بر اعلام موردی تائید صلاحیت در فضای مجازی و ملاک نبودن انتشار عکس و مطلب بدون منبع، خاطرنشان کرد: باید همه کاندیداها در راستای قانون حرکت کنند نه اینکه فعالیت‌های‌شان بر قانون باشد.

منفرد خاطرنشان کرد: امیدواریم در انتخابات آینده با حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رای شاهد، انتخاباتی پرشور و باشکوه همانند دوره‌های گذشته باشیم.

وی با اعلام اینکه در حوزه انتخابیه شهرستان آمل تعداد ۳۴۷ شعب اخذ رای در شهر و روستا مستقر می‌شود، بیان کرد: صندوق‌های اخذ رای به عنوان امانت و حق‌الناس تلقی می‌شوند و حفاظت از تک‌تک آرای مردم و شهروندان را بر خود فرض می‌دانیم.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه مجریان انتخابات باید حول مجموعه قوانین، آئین‌نامه‌ها و مقررات عمل کنند، می‌خواهیم با حرکت قانون‌مدار حول محور قانون تمام تمهیدات برای حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای را فراهم کنیم./فارس

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :