پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، سورنا ستاری بعد از ظهر امروز از بزرگ‌ترین پروژه طرح پرورش ماهی در قفس مازندران در شهرستان نوشهر بازدید کرد و در جریان تازه‌ترین تحولات در این حوزه قرار گرفت.

ستاری در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های خالی دریای خزر در امر تولید غذاهای دریایی و نیز ایجاد اشتغال و درآمدزایی، اظهار کرد: این طرح می‌تواند به حوزه اشتغال، درآمدزایی کمک قابل توجهی کند و حتی با شناسایی و به‌کارگیری ظرفیت‌های خالی در دریای خزر می‌توان به خودکفایی، تامین امنیت غذایی و غذای سالم به شکلی که کمترین هزینه را به وجود بیاورد، دست یافت.

وی با تاکید بر حمایت از پروژه طرح پرورش ماهی در قفس مازندران در منطقه نوشهر، افزود: این طرح یک پروژه مهم و کلیدی است که نقش بسیار مهمی در افزایش تولید آبزیان کشور ایفا می‌کند و بنابراین به منظور بالا رفتن ارتقاء عملکرد این مجموعه، تمام سعی و تلاش‌ها برای رفع مشکلات آن به‌کار گرفته می‌شود.

به گزارش فارس، شرکت تلاش‌گران البرز کاسپین وابسته به شرکت جهاد نصر در حال حاضر ماهیان کپور و فیل‌ماهی خاویاری را در این پروژه ۱۶ قفسه واقع در منطقه شریعت‌آباد نوشهر و در عمق ۲۰ متری دریا، پرورش می‌دهد.

پرورش ماهی در قفس مازندران در نوشهر با ۱۰۰ نفر اشتغال‌زایی از سوی جهاد نصر در حال انجام است و سالانه ۴۰۰ تن ماهی تولید می‌شود و قابلیت افزایش تولید ۲ هزار تن در سال با افزایش سرمایه‌گذاری تا سقف ۴۰ میلیارد ریال را دارد.

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :