پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش کیاپرس : رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری در حال تلاش داشت که روی خبر پلمپ دو واحد صنفی عرضه کننده گوشت غیر مجاز در ساری سرپوش بگذارد که مدیرکل دامپزشکی مازندران با تایید این خبر اعلام کرد که سلامت جان افراد دست مایه مصلحت اندیشی‌های صنفی و شغلی شود.
به گزارش کیاپرس،پلمپ فست فودهای مشهور ساری به دلیل عرضه گوشت غیر مجاز خبری بود که در فضای مجازی دست به دست می‌شد.
یکی از اقدامات رسانه‌های شناسنامه دار پیگیری برای صحت و سقم موضوع و دریافت واقعیت‌های پیدا و پنهان یک خبر باز نشر شده در فضای مجازی است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری به محض پیگیری رسانه‌ای نسبت به تکذیب خبر پلمپ واحد صنفی عرضه گوشت غیر مجاز خبر داد.
عقیل برزگر در حالی نسبت به تکذیب خبر اقدام کرده که خودش و مجموعه زیر دست او نسبت به تهیه مستندات اولیه اقدام کردند.
حکم رسانه‌ای این است که رئیس مرکز بهداشت ابتدا با تایید خبر و اعلام بررسی بیشتر نسبت به این موضوع وارد می‌شد نه اینکه به صورت کلی اصل خبر را در دنیای شیشه‌ای این روزها که هیچ واقعیتی پنهان نمی‌ماند تکذیب کند.
دو روایت متفاوت از یک خبر را در ادامه بخوانید
اما واقعیت ماجرا همان چیزی است که مدیرکل دامپزشکی مازندران اعلام کرده است.
سید حسن رضوانی مدیرکل دامپزشکی استان مازندران در گفت و گو با خبرنگار فارس در این ارتباط اظهار کرد: بر حسب گزارشاتی از شبکه بهداشت شهرستان ساری مبنی بر استفاده یک آشپزخانه مرکزی از گوشت‌های غیر مجاز و غیر بهداشتی، بازرسان بهداشتی دامپزشکی ساری به محل اعزام و با مشاهده لاشه‌های غیرمجازی که بصورت خارج از شبکه توزیع تهیه شده بودند، محموله را ضبط و اقدامات قانونی لازم را انجام دادند.
مدیرکل دامپزشکی مازندران، خاطر نشان کرد: نظر به شواهد و قرائن موجود و به استناد اظهارات متصدی واحد مقرر بود لاشه‌ها برای مصرف به دو واحد فست فود در ساری منتقل شوند که با بررسی بعمل آمده و با حکم و دستور صریح دادستان شهرستان ساری این دو واحد نیز توسط دامپزشکی ساری و با همکاری شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی پلمپ ، از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شده و پرونده قضائی برای متصدیان این دو واحد صنفی تشکیل شده است.
رضوانی از مردم درخواست کرد: مردم در شرایط کرونایی در صورت استفاده مواد غذایی از رستوران‌ها و آشپزخانه‌های مرکزی که بصورت بیرون بر فعالیت دارند، از سلامت و بهداشتی بودن آن اطمینان حاصل کنند.
وی ضمن هشدار به متخلفان بهداشتی که بخاطر سوء استفاده و سودجویی بیشتر سلامت مردم را با استفاده از مواد پروتئینی غیر مجاز،بی‌کیفیت و غیر بهداشتی تهدید می‌کنند، گفت: مردم تخلفات بهداشتی را به شماره ۱۵۱۲ گزارش دهند.
عقیل برزگر رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری پیش از این علت پلمپ این واحدها را به دلیل عرضه گوشت غیر مجاز تکذیب کرده بود.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری،در حالی نسبت به تکذیب این خبر اعلام کرده بود که اداره کل دامپزشکی پس از اطلاع مرکز بهداشت نسبت به پیگیری‌های بعدی اقدام کرد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری می‌توانست در اطلاع رسانی به گونه‌ مناسب‌تر عمل کند که ضمن بیان شرح واقع به خبرنگار اعلام کند که موضوع در دست بررسی است نه اینکه به صورت کلی حقیقت را پنهان کند.
عقیل برزگر اظهار کرد: ما با توجه به عدم رعایت پروتکل بهداشتی این مراکز را پلمپ می‌کنیم.
وی تصریح کرد: واحدهای که فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکرده و نسبت به استفاده از ماسک اقدام نکنند و سرویس بیرون بر نداشته باشند به لحاظ بهداشتی تخلف کرده و با دستور ستاد کرونا پلمپ می‌شوند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری، هر امکانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکند توسط ستاد کرونا پلمپ می‌شود.
وی با اعلام اینکه بنده وقتی این موضوع را در فضای مجازی شنیدم تعجب کردم،گفت: این دو واحد صنفی معروف در ساری به دلیل اینکه زیاد معروف شده این حساسیت برای آنها ایجاد شده است.
از مدیران استانی و شهرستان انتظار است که با رسانه‌های که همکاری مناسب و متناسب با مسئولان دارند صادقانه برخورد کرده و واقعیت را آنطور که هست نه آنگونه که خودشان دوست دارند باشد بیان کنند.
اگرچه رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری تلاش دارد که با مصلحت اندیشی ضربه ای به افراد و مشاغلی که صادقانه در این حوزه فعالیت می‌کنند وارد نشود اما نمی‌توان نسبت به فعالیت واحدهای صنفی که با جان مردم بازی می‌کنند بی‌تفاوت بود و حتی اگر شده نام و نشان این واحد صنفی به مردم معرفی شود و شدیدترین برخورد قضائی با گردانندگان این واحدها در دستور کار قرار گیرد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :