پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

 

 

به گزارش کیاپرس،تلفات پرندگان در شرق استان مازندران با انتشار آمار ۵۰۰ قعطه در روز چهارشنبه آغار شده است و در آخرین اطلاعات منتشر شده به بیش از دو هزار قطعه رسیده است.

با وجود تلاش‌های مسؤولان دامپزشکی استان مازندران مبنی بر عادی جلوه دادن وضعیت پرندگان در میانکاله و شرق استان مازندران اما به راحتی نمی‌توان از کنار تلفات دو هزار قطعه‌ای پرندگان شکاری که از شرق استان مازندران آغاز شده است به راحتی گذشت.

مسؤولان دامپزشکی استان هر گونه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان و نیوکاسل را در ارتباط با پرندگان شکاری رد کردند اما علت خاصی هم برای تلفات این حجم از پرندگان مشخص نشده است.

مدیرکل دامپزشکی مازندران با تشریح وضعیت پرنده‌های تلف شده در میانکاله و شرق استان مازندران است، گفت: علائم بالینی آنفولانزا پرندگان خونریزی، و کبودی در تاج، ریش و ساق پا است.

وی با اعلام اینکه تب دار بودن لاشه از دیگر علامت‌های پرنده مبتلا به آنفولانزا است، گفت: پس از کالبد شکافی کبد و طحال متورم و پرخون بوده و در ناحیه نای و ریه خون مشاهده می‌شود.

رضوانی اضافه کرد: در پرنده‌های تلف شده میانکاله هیچ کدام از علائمی که نشان دهد پرندگان دچار آنفولانزا فوق حاد پرندگان شده باشند وجود ندارد.

در برابر اصرار مدیران دامپزشکی مازندران، مدیرکل محیط زیست مازندران از افزایش تعداد تلفات پرندگان مهاجر در شرق استان مازندران خبر داده است.

بنا بر اطلاعات دریافتی خبرنگار علم و فناوری تعداد تلفات پرندگان به بیش از دو هزار قطعه می‌رسد.

ممنوعیت شکار پرندگان در میانکاله و شرق استان مازندران و حتی مناطق مرکزی استان از دیگر اقدامات انجام شده در استان مازندران بوده است.

سابقه ۱۵ سال پیش تلفات پرندگان به این تعداد از دیگر مباحثی است که این روزها درباره آن صحبت می‌شود اما نکته اینجاست که درباره علت تلفات این تعداد پرندگان اطلاعات خاصی وجود ندارد.

 

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :