پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش مازندران گفت: در مدرسه مالجو و دو مدرسه دیگر ساری کیک‌های حاوی قرص مشاهده است.مشاهده کیک‌های قرصی در ۳ مدرسه ساری

رضا صفایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، اظهار کرد: دو روزی می‌شود که قرص‌ها در مدرسه مالجو و دو مدرسه دیگر ساری دیده شده و دستورالعمل لازم را برای مدارس ارسال کردیم و مدیر مدارس باید دستورالعمل را در مدارس اجرا کنند.

وی افزود: برای ارتقای آگاهی مدیران، دانش‌آموزان، عاملین توزیع و مسؤولان بوفه مدارس، آموزش رایگان گذاشته شده است.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: به دانش‌آموزان برای مصرف صحیح کیک و کلوچه آموزش داده شد و دانش‌آموزان باید میان‌وعده سالم در منزل تهیه و به همراه خود داشته باشند.

این مسؤول با بیان اینکه قرص‌های مشاهده شده در کیک‌ها به اندازه قرص سرماخوردگی بوده است، خاطرنشان کرد: این قرص‌ها را به آزمایشگاه فرستادیم و کل محصول به معاونت غذا و دارو فرستاده شده و مسؤولیت اعلام نوع دارو به‌عهده آنهاست.

صفایی تأکید کرد: کسی تا به حال قرص را نخورده، دانش‌آموز کیک را باز کرده و قرص را دیده، بعضی از این کیک‌ها در مدرسه و تعدادی هم از بیرون مدرسه خریداری شده بود و در سطح وسیع نیست و تنها در دو مدرسه مشاهده شده است.

وی بیان کرد: عاملین توزیع مواد غذایی مدارس باید از مراکز رسمی و مورد تائید و با دریافت فاکتور رسمی که قابل پیگیری باشد، مواد غذایی مدارس را تهیه کنند.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش مازندران در پایان گفت: خانواده‌ها و انجمن اولیا و مربیان باید همفکری کنند و برخی از نگرانی‌ها را کم کنند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :