پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: مسمویت با گاز منواکسید کربن جان چهار نفر را گرفت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۳ نفر در چالوس و یک نفر در آمل در یک روز به علت مسمویت با گاز منواکسید کربن جان باختند.

او با بیان اینکه گاز گرفتگی با علائمی مثل خواب آلودگی، ضعف، گرفتگی بدن، سردرد، تهوع و درد قفسه سینه همراه است، افزود: با آغاز فصل سرما و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی مسمویت با گاز منواکسید کربن هم افزایش می‌یابد.

عباسی گفت: باتوجه به این که گاز منو اکسیدکربن، بی‌رنگ و بو بوده و تنفس آن سبب مسمومیت و مرگ افراد می‌شود، مردم باید در نصب و استفاده از وسایل گرمایشی به ویژه در فصل سرما دقت لازم را داشته باشند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود: قراردادن انتهای دودکش در ظرف آب، اشکال در نوع اتصالات لوله‌های دودکش، نصب نشدن اصولی، بکارگیری دودکش نامناسب، مسدود بودن مسیر دودکش، رعایت نشدن قطر مناسب لوله‌های دودکش، مجهز نبودن انتهای دودکش پشت بام به کلاهک H از جمله عواملی هستند که می‌توانند سبب بازگشت گاز منواکسید کربن به داخل منزل و یا محیط سربسته شوند.

عباسی با بیان اینکه ۴۱ نفر پارسال به علت مسمومیت با گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند، گفت: از تعداد فوتی‌های ناشی از مسمومیت با گاز منواکسید کربن ۳۲ نفر مرد و بقیه زن بودند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :