پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس _ زنگ پدافند غیر عامل به منظور آماده سازی دانش آموزان در مدارس مازندران نواخته شد.

مراسم نمادین زنگ پدافند غیرعامل در مدرسه دخترانه اشرف العلما ساری با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

عسگری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این آیین با بیان این که پدافند غیر عامل گستردگی بسیاری در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی دارد، گفت: نباید دانش آموزان و خانواده آموزش و پرورش به پدافند غیر عامل نگاهی اشتباه و نظامی داشته باشند.

وی هدف از اجرای پدافند غیر عامل در فضای آموزش و پرورش را کاهش آسیب پذیری فرهنگی در برابر تهدیدات عملیات روانی دشمن عنوان کرد وافزود: پایدار سازی سیستم‌های فرهنگی و ارتقای آستانه تحمل ملی و مدیریت بحران عملیات فرهنگی و روانی از دیگر اهداف پدافند غیرعامل در سطح آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همکاری مستمر با برنامه‌های مدیریت پدافند غیر عامل مستقر در استانداری مازندران، فراخوان مسابقات میان دانش آموزان برای جذب آن‌ها در حوزه پدافند غیر عامل، برگزاری هشت ساعت اختصاصی کلاس‌های پدافند غیرعامل برای معلمان آموزش دفاعی، برگزاری آموزش تربیت و مربی پدافند را از جمله اقدامات این اداره کل در حوزه پدافند غیر عامل برشمرد.

نیکزاد گفت: آموزش بیش از ۴۰ هزار دانش آموز در سراسر استان در حوزه پدافند غیر عامل و نصب بنر و دیوار نوشته‌های بیانان مقام معظم رهبری در مدارس در زمینه پدافند غیر عامل از دیگر اقدامات امسال آموزش و پرورش این بخش است./yjc

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :