پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس: سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در آئین افتتاح مرکز اورژانس، شیمی درمانی و آی سی یو بیمارستان امام علی(ع) این شهرستان، اظهار کرد: خیران همیشه کمک حال وزارت بهداشت و درمان هستند و برای همکاری جدی در افتتاح پروژه‌های این شهرستان از آنها قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: خیران همیشه در حوزه درمان کمک داشتند و بخشی از هزینه‌های این مجموعه را که خدمتگذاری به بیماران صعب‌العلاج را عهده‌دار است تقبل کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروژه‌های درمانی با اشاره به اینکه مجموعه درمانی بسیار خوبی در شهرستان آمل بهره‌برداری شد، بیان کرد: بیماران علاوه بر شیمی درمانی نیاز به رادیوتراپی دارند که خیران آملی در این زمینه اعلام آمادگی کردند هر چند وزارت بهداشت و درمان برای ایجاد آن هم همکاری لازم را انجام می‌دهد البته باید خوشحال باشیم که خدمت جدید در این شهرستان آغاز شده و بخش زیادی از نیازهای درمانی را مرتفع می‌کند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: آمل از قطب‌های مهم درمانی در استان مازندران است البته شهرستان تنکابن در غرب مازندران از قطب‌های درمانی بوده و آمل با قرار داشتن در ورودی مازندران علاوه بر همشهریان خود به شهرهای اطراف هم خدمات می‌دهد هر چند اعتقاد دارم که خدمات باید به بهترین شکل در راستای خدمت‌رسانی خالصانه باشد.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اعلام اینکه کادر درمانی این مرکز شیمی درمانی آمل باید تأمین شده باشد، ادامه داد: زیرا اگر مرکز درمانی افتتاح می‌شود حتما باید تجهیزات و کادر درمانی آن مهیا باشد تا خدمت آغاز شود، اگر این مرکز با کمبود نیرو مواجه است وظیفه وزارت بهداشت برای تأمین نیروی لازم بوده و از نماینده مردم آمل در مجلس درخواست دارم کمک لازم را انجام دهند تا سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه و بودجه را متقاعد کنیم برای این مرکز با امکانات بالای خدمت و براورده کردن نیازهای اساسی بیماران گام‌های اساسی برداریم.

وی با بیان اینکه سال‌ها تلاش دارم تا خدمات درمانی مورد نیاز مردم مهیا شده و کمبود جدی نیروی حوزه سلامت تأمین شود، بیان کرد: تاکنون حدود ۲۶ هزار تخت بیمارستانی تحویل دادیم البته در حوزه درمان آن بخشی که مورد نارضایتی مردم می‌شود ناشی از نیروی انسانی است.

وزیر بهداشت و درمان با اعلام اینکه هم‌اکنون با کمبود جدی پرستار در کشور مواجه هستیم، یادآور شد: در بسیاری از شهرها بیمارستان و تجهیزات لازم و خوب به همراه پزشک متعهد و خوب داریم ولی پرستار، نیروی کمک پرستار و نیروهای خدماتی نداریم که می‌تواند بسیار در این زمینه کارساز باشد.

این مسؤول با تأکید بر اینکه متأسفم در دوران مدیریتم هر چه قدر تلاش کردم نتوانستم سازمان امور استخدامی و سازمان مدیریت را که دو معاون مهم رئیس جمهور هستند برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه درمان متقاعد کنیم، گفت: این مسؤولان باید حوزه درمان را متفاوت ببینند زیرا در آن نیاز اساسی و درمانی مردم مطرح است، بهتر است لحظه‌ای خود را به جای مردم قرار دهند.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به اینکه بیمار بیش از آنچه که نیاز به دارو داشته باشد نیاز به محبت دارد زیرا اثرگذاری آن بسیار بالا است، گفت: می‌پذیرم که در حوزه نیروی انسانی نقص جدی داریم و در این زمینه همه تلاش و التماس خود را از مسؤولان به کار می‌بندم.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :