پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس – مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، با اعلام قبولی ۱۲ نفر از دانش‌آموزان در مرحله دوم المپیاد علمی، گفت: مازندران از نظر قبولی در المپیاد علمی دانش آموزی، سومین استان کشور است.

سید علی قاسمی بعدازظهر شنبه، در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به روند افزایشی قبولی المپیاد علمی دانش‌آموزی استان در سه سال اخیر گفت: در سال ۹۳ تعداد ۷ نفر قبولی با یک طلا، سه نقره و سه برنز کشوری و یک برنز جهانی، در سال ۹۴-۹۳ نیز ۹ نفر قبولی با ۴ طلا، ۴ نقره و یک برنز کشوری، در سال ۹۵-۹۴ نیز ۱۰ نفر قبولی با ۲ طلا، ۳ نقره و ۵ برنز کشوری و یک نقره جهانی نقره داشته‌ایم و امسال نیز ۱۲ نفر قبول شده‌اند.

وی از جمله سیاست‌های آموزش و پرورش در این راستا را ترغیب تمامی دانش‌آموزان برای شرکت در این آزمون‌ها اعلام کرد و افزود: در گذشته این امر، تنها به مدارس استعداد درخشان و تیزهوشان اختصاص داشت و اکنون آن را به تمام مدارس گسترش داده‌ایم، چنانچه در سال جاری از مناطق محروم نیز در این آزمون‌ها شرکت کرده‌اند.

قاسمی از دیگر اقدامات آموزش و پرورش در جهت بهبود وضعیت قبولی را تشکیل کلاس‌های مقدماتی و پیشرفته با محوریت مدارس استعداد درخشان با استفاده از اساتید صاحب نام کشوری، برشمرد و افزود: کل مدارس استان در شهرستان‌ها این اقدامات را انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه یک هفتم جمعیت استان ما دانش آموز است، رشد جمعیت استان را کند و هرم جمعیتی آن را پیر دانست.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :