پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۴هزار شغل دانش بنیان در مازندران ایجاد می شود.

محمود واعظی در بهره برداری از پروژه های عمرانی، صنعتی، بهداشتی مازندران با حضور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس، اظهار کرد: در راستای عمل به تعهدات قرارگاه اقتصاد مقاومتی، تسهیلات به هزار و ۹۳ واحد در بخش های مختلف پرداخت شد و در این زمینه مازندران رتبه نخست کشور را دارد.

وی با بیان اینکه مازندران در جذب با ۴۸۲ میلیارد تومان رتبه سوم کشور را دارا است، تصریح کرد: در این استان ۱۰۷ پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در سال ۹۵، حدود ۵۲ هزار شغل در مازندران ایجاد شد، خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری از ۱۲٫۱ به ۱۱٫۶ درصد کاهش یافته است.

واعظی با بیان اینکه در سفرها با صادرکنندگان جلساتی برای صادرات به روسیه، آذربایجان و کشورهای حاشیه خزر صورت گرفته است، گفت: پهنای باند اینترنت مازندران در این دولت هشت و نیم برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه شبکه انتقال در مازندران نیز ۴٫۸ دهم برابر شده است، اظهار کرد: تعداد مشترکان استانبه یک میلیون و ۵۱۰ هزار نفر رسیده است و ۴۵۰ کیلومتر فیبر نوری نیز راه‌اندازی شد.

وزیر ارتباطات و فناوری به توسعه شبکه پهنای باند اینترنت اشاره و خاطرنشان کرد: ۴۵ شهر نسل سوم و ۲۵ شهر نیز به نسل چهارم ارتقا پیدا کردند.

واعظی تاکید کرد: تا پایان دولت تصمیم داریم علاوه بر ۱۷۰۰ روستایی که در گذشته صاحب اینترنت شدند، با سرمایه گذاری ۱۸۰میلیارد تومانی ۹۰۰ روستا نیز به این جمع اضافه شوند.

وی افزود: به دنبال آن هستیم تا ۱۱۰ کیلومتر فیبر نوری نیز کشیده شود و ۱۲ شهر نسل چهارم و سه شهر پهنای باند داده شود.

وزیر ارتباطات و فناوری گفت: شرایطی به وجود آمده که به دنبال آن هستیم تا در استان مازندران مشاغل حوزه، ای سی تی به وجود آید.

وی از امضای قرارداد با ۱۴ سند با بخش خصوصی خبر داد و اظهار کرد: ۴ هزار شغل دانش بنیان در مازندران از سوی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ایجاد می شود.

واعظی گفت: در این سفر توسط رئیس جمهور ۱۳شهر مازندران به نسل سوم تلفن همراه مجهز می شود و امروز تمام ۵۸ شهر استان به نسل سوم تلفن همراه ارتقا یافت و به ۹ شهر نیز نسل چهارم تلفن همراه اضافه می شود.

وی با اشاره به اینکه در شهرهای قائم شهر، چالوس و آمل توسعه پایانه فیبر نوری با اعتبار ۲۴۰ میلیارد تومان انجام می‌گیرد، افزود: در این دولت ۹۸۰ میلیارد تومان برای زیر ساخت های حوزه ای سی تی سرمایه گذاری شده است.ایسنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :