پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش پایگاه خبری کیا: مهدی عبوری شهردار مرکز مازندران در جمع پرشور مردم شهیدپرور و سخت کوش کوی اتحاد ساری جهت پیگیری ساخت مسجد ابوالفضل(ع) و رفع مشکلات آبگرفتگی معابر و کوچه ها و دیگر مشکلات منطقه حاضر شدشهرداری ساری عبوری

برادر شهیدان محمدعلی، حجت اله و ابوالقاسم عبوری که همراه با تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر و هاشمی شهردار منطقه ۳ در جمع صمیمی عزاداران حسینی منطقه کوی اتحاد ساری حضور پیدا کرده بود، گفت: یک بحث را در ابتدای ورودم در شهرداری برای خودم یک اصل قرار دادم که آن توزیع عادلانه خدمات در همه جای شهر است،نمی تونیم بگوییم شمال شهر داریم، جنوب شهر نداریم،نگوئیم شهر را سنگ فرش کنیم و جنوب شهر را موزائیک!

اگر میدان فرح آباد در شمال شهر زیر گذر می خورد، جنوب شهر هم باید پل شهیدان رضایی راه اندازی شود، اگه پارک مادر را در شمال شهر احداث می کنیم، همزمان جنوب شهر پارک اتحاد را می سازیم.

این شهر هزار هکتاری ساری را باید عادلانه درست کنیم،مشکلات این شهر برای یک روز و دو روز و یک سال و دو سال اخیر نیست .

مشکلات کوی اتحاد و بسیاری از مناطق دیگر ساری حداقل ریشه ۴۰ ساله دارد، چهل سال است که مردم عزیزمان با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

۱۹ سال نقشه های حل آبگرفتگی معابر در میز مسئولان خاک می خورد!

مدیریت که فقط حفظ میز و منفعت نیست، مدیریت انجام کار و پاسخگو بودن به مردم است، آیا اینها واقعا اتفاق می افتاد؟! الان کارهای بزرگی در دست اقدام داریم،سعی کردم قولی را بدون پشتوانه علمی و منطقی و اجرایی ندهم.

۱۸-۱۹ سال قبل در ۱۳۷۷ نقشه های قبلی رسیدگی شده حل معضلات آب گرفتگی به شهرداری وقت ابلاغ شد اما از آن موقع تا سال ۹۲ که ما آمدیم این نقشه ها در کشوی میز مسئولان بود، اگر هر سال یک کانال ایجاد می شد، اتفاق بزرگی اتفاق می افتاد و اینگونه مردم دچار مشکل نمی شدند.

۴۰ کیلومتر در طول شهر ساری کانال زدیم

برای حل معضلات آبگرفتگی کوچه و خیابان ها نمیشود بی هدف کانال زد، ابتدا باید کانال انتقال احداث شود و آب کوچه ها را باید به نقطه ای هدایت کنیم و از آنجا به رودخانه انتقال بدهیم.

یکی دو سالی است که به جد پیگیریم و ۴۰ کیلومتر در طول شهر ساری کانال زدیم، ۲۵ کیلومتر درون شهر و ۱۵ کیلومتر را هم به رودخانه های خارج شهر هدایت کردیم.

۳۰۰ نقطه شهر ساری مانند اتحاد مشکل آبگرفتگی وجود داشت که برطرف کردیم،قریب به ۸ میلیارد تومان صرف کانال شد و زیر زمین هم دفن شد اما کار اساسی صورت گرفت.

در بلوار فرح آباد که برخی به آن می نازند! سال گذشته در در جوی آب ۷۰ سانتی متری خیابان اصلی، با بارندگی ۲۰ یا ۳۰ میلیمتری یک دختربچه خفه شد!

چند شب قبل یکی از دوستان گفت: زیر گذر جدیدی که در میدان فرح آباد افتتاح کردید چقدر هزینش شد؟!

گفتم: تا به امروز نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان.

گفت: همین پرونده ای که الان در دادگستری در حال بررسی است و متهم قریب به هزار میلیارد تومن پول مردم این کشور را نداده! با این پول می توان هزار تا زیر گذر اینچنینی درست کرد.

ضمن اختصاص ۳ میلیاردتومان، قول می دهم تا سه ماه آینده مشکلات آبگرفتگی منطقه کوی اتحاد برطرف شود

مدیران موظف به پاسخگویی به مردم هستند، نباید مشکلات را پنهان کنیم، از اینکه تصاویر و فیلمهای مشکلات کوی اتحاد و آبگرفتگی معابر و کوچه های منطقه را به مدیران شهری نشان دادید، خیلی خوشحال شدم.

باید جلوی شما مشکلات را ببینیم و پاسخگو باشیم، اگر غیر این بود باید به ما شک کنید،مردم ما امروز باید مردم مطالبه گر باشند و بدانند حق و حقوقشان چیست.

الان اگر بخواهیم مبلمان شهری در پارکها را به مسئول استانی یا کشوری نشان بدهیم، آنها را به پارک کوی اتحاد می آوریم و بهترین آب نما شهری، سرای تداوم، پارکینگ، زمین ورزشی، چمن مصنوعی و سوله سر پوشیده ای که با هماهنگی دوستان بسیج در حال ساختنش هستیم را به آنها نشان می دهیم.

من فکر می کنم باز یکی از دلایل عقب افتادگی این مناطق سطح پایین توقعات مردم است،جدول ، جوب و آسفالت که دیگر وظیفه خیلی خیلی ابتدایی و روزانه من است، امروز شهرداری در ارائه خدمات به شکر خدا بسیار موفق عمل کرده است. اینها را آمار و عملکرد می گوید و شعار نمی دهم.

همین جا اعلام می کنم مبلغ ۳ میلیارد تومان شنبه آینده برای حل مشکل آبگرفتگی کوی اتحاد به شهرداری منطقه ۳ اختصاص می دهیم و قول می دهم ظرف سه ماه آینده کل مشکلات آبگرفتگی منطقه کوی اتحاد برطرف شود،برای هر کوچه کوی اتحاد یک پیمانکار خواهیم گرفت.

همچنین با وجود اینکه در کشور سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی و کانون فرهنگی مساجد فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد اما ما اینجا اعلام می کنیم در کنار اهالی محل، طرح توسعه تکیه حضرت ابوالفضل (ع) و ساخت مسجد را که در طی ۲ سال اخیر نیز دو بار میزبان شهدای گمنام در یادواره شهدا بود را انجام خواهیم داد، و این قول را به شما می دهم که تعریض خیابان ۳۰ متری جنب ریل راه آهن هم در سال جدید در دستور کار جدی شهرداری قرار خواهد گرفت.

نباید برای حفظ حریم راه آهن ، حریم مردم را مورد بی توجهی قرار داد!

حریم راه آهن نیاز است اما نباید برای حفظ حریم راه آهن حریم مردم را مورد بی توجهی قرار دادند، پل دخانیات را که ساختند راهبند را جمع کردن از سر اتحاد،دوستان به من زنگ زدن گفتند مردم در راه آهن تجمع کردند،گفتم ریل آهن مربوط به راه آهن است ما که نباید بیایم آنجا، دیدیم نماینده مجلس زنگ زد، آقای استاندار و معاونینش آمدند که شما انجام دهید.

شهرداری ساری با وجود اینکه وظیفه اش ساخت زیرگذر راه آهن نبود، اما گفتیم بخاطر اینکه مشکلی از مردم حل می کند انجام می دهیم، تا قبل از این زیر گذر، راه آهن هر زیر گذری را خودش احداث می کرد و بصورت باکسی و دهنش ۳ مترو نیم بود که هر ماشینی میخواست رد شود خیلی باید حرفه ای باشد که بتواند رد شود، به ما میگفتند امکان ندارد شما نمیتوانید.

گفتیم اجازه بدهید ما طراحی کنیم، انجامش می دهیم،هم طراحی و هم ساخت باکس و هم اجرا را شهرداری انجام داد، اما بعد بردن در پایتخت گفتند اولین زیر گذر باکسی دهنه ۵/۵ متر را اینجا در ساری راه آهن زد! و به نام خودشان ثبت کردند! کدام نماینده و مدیر پیگیر بود؟!

می گویند چون ما نتوانستیم، نمی گذاریم این “بچه” هم انجام دهد!

کدام مدیر شهرستانی و استانی دغدغه حل مشکلات مردم را غیر از اعضای شهرای شهر و شهرداری دارد؟ بجای اینکه در حین افتتاح و اجرای پروژه های عمرانی و فرهنگی در جمع مردم حاضر شوند در اتاق های کار خودشان جلسه می گذارند تا جلوی کار پروژه های بزرگ شهر را بگیرند؟!

می گویند چون این اقدامات را ما نتوانستیم انجام بدهیم نمی گذاریم این “بچه” انجام دهد! واقعا حسادت تا به کجا؟! تا دیروز می گفتید که عبوری کارها را برای انتخابات و مجلس انجام می دهد و ما چقدر گفتیم خدمت ما همین مجموعه شهرداری است مگر مجلس شق القمر می کند که ما انجام نمی دهیم؟!

ما لذت می بریم که برای مردم کار می کنیم و لذت می بریم که امروز به مردم قول می دهیم و فردا به آن عمل می کنیم. ما دنبال چه هستیم؟!

اگر مردم برای شما ملاک باشند کنار ما قرار می گیرید نه اینکه نامه رسمی بزنید که فلان پروژه را افتتاح نکنید! مردم ساری تا ۱۷ ربیع صبر کنند چراکه آن روز همزمان با افتتاح پروژه های بزرگ عمرانی شهر، کارشکنی ها و خیانت هایی که در پیگیری رفع مشکلات مردم شد را با اسناد و مدارک اعلام می کنم.

با کارشکنی ها صحنه را خالی نمیکنم /در مقابل این مردم سر تعظیم فرود آورید

من نه با نامه شما نه با حضور شما و نه با جلسات مخفیانه و اتاق فکر شما و نه با تخریب در فضاهای مجازی و با هیچ کدام از اینها صحنه را خالی نمیکنم، آن زمان گذشت و اکنون هدف خدمت به مردم است.

من و اعضای شورای شهر بی نقص و عیب نیستیم، هزار میلیارد تومان پروژه میلیاردی را سال گذشته شروع کردیم و حتما در آن مشکل و نقص هم وجود دارد چراکه ما معصوم نیستیم اما تلاش می کنیم تا ایرادهای مان را کم کنیم.

وظیفه ماست که نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کنیم، شما هم باید در مقابل این مردم سر تعظیم فرود آورید و بودجه های مای و استانی را برای رفع مشکلات منطقه و شهر گسیل کنید، و بجای کارشکنی و سنگ اندازی برای اجرای بهتر و سریع تر پروژه های عمرانی کنار شهرداری و شورا قرار بگیرید.

گذشت آن زمان که با یک زنگ فلان مسئول ، تن شهردار می لرزید!

در برابر پروژه های بزرگ و متعدد شهر ساری، کجا هستند آنهایی که گفتند عبوری بچه است، ۳۰ سالشه، ما به اندازه سن عبوری فقط در این شهر مدیریت کردیم؟! شما چه گلی به سر مردم زدید؟!

مدیریت که فقط حفظ میز و منفعت نیست، مدیریت انجام کار و پاسخ گفتن به مردم است نه پشت میز نشستن، ۱۳ شهردار قبل از من آمدند و وضع شهر ساری این است، به قول حضرت آقا باید مدیریت جهادی و میدانی کرد.

من چیزی برای از دست دادن ندارم و تا به امروز که ۵۲ ماه خدمتگزار مردم هستم نزد هیچ مدیر و مسئولی در استان و کشور سر خم نکردم و بله و چشم هم نگفتم،سعی کردم حق و حقوق مردم را از بالا دستی ها بگیرم.

چند برابر درآمدی که از شما مردم گرفتیم را تا به امروز از تهران و بانکها و دستگاههایی که در این شهر برج سازی کردند، با افتخار گرفتم، گذشت آن زمان که با یک زنگ فلان مسئول ، تن شهردار می لرزید!

چراکه آنها ضعف داشتند یا بخاطر گرفتن یک منصب پاشنه ی در اتاق اعضای شورا را از از جا می کندند، با هیچ مسئول و دستگاهی شوخی نداریم و بانکها و تمام دستگاهها در هر رده ای بدانند که با آنها شوخی نداریم و تا روزی که من هستم تمام حق و حقوق مردم را از آنها خواهم گرفت و با افتخار هم برای همین مردم خرج خواهم کرد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :