پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس: آیین رونمایی از مجموعه کتب ۸ جلدی پیش دبستانی استان مازندران با حضور مدیرعامل موسسه فرهنگی برهان «انتشارات مدرسه » و مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش، مدیر کل  ومعاونان آموزش و پرورش و اصحاب رسانه استان برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این مراسم ، تدوین و تهیه مجموعه ۸ جلدی کتب پیش دبستانی را حاصل تلاش تمامی همکاران در آموزش و پرورش استان عنوان کرد.
سیدعلی قاسمی کیفی بخشی را از اصولی ترین راهبرد  وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: آموزش و پرورش در ابتدا با این راهبرد فاصله فراوانی داشت که در مدیریت خود تلاش نمودم بستر و زمینه های مناسب برای ایجاد کیفیت راهبردی فراهم شود که دراین راستا به همکاران فرصت فکر، خلاقیت و در نهایت عرصه محصول فکر داده شد.
وی، با اشاره به اینکه همکاران ما این توانایی را دارند که در سایر مقاطع تحصیلی کتب درسی تالیف نمایند افزود: توسعه و اقتصاد پایدار از آموزش و پرورش کودکان  آغاز می شود، کشورهای توسعه یافته به این نکته اساسی پی بردند به همین دلیل یکی از جدی ترین برنامه های ما کیفیت بخشی و توسعه پایدار است.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ، با تاکید بر ایجاد عدالت آموزشی و فرصت برابر برای تمامی افراد  و توجه ویژه دولت تدبیر و امید به این امر افزود: در این راستا صد در صد کودکان در سن دوره پیش دبستانی و ابتدایی را تحت پوشش خود قرار داده ایم و تمامی دانش آموزانی که در سال گذشته به هر دلیلی از تحصیل بازماند به کلاسهای درس  برگردانده شدند .
وی در بخش دیگری از سخنانش، آموزش و پرورش را محل تعلیم و تربیت سرمایه های انسانی دانست و تصریح کرد: دانش آموزان ما سرمایه های انسانی هستند که با رشد آنان استان نیز رشد و به توسعه می رسد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یکی از سیاستهای  این سازمان را جلب مشارکت تمامی ذی نفعان آموزش و پرورش در امر تعلیم و تربیت عنوان کرد  وافزود: با مشارکت این افراد و سازمانها در ارتقای کیفیت آموزشی موفق تر خواهیم بود.
قاسمی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان با سایر بخشهای دولت انسجام خوبی دارد ادامه داد: این مشارکت در ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ نمود بیشتری یافته است.

* از تجربیات و تخصص آموزشی و عملیاتی معلمان مولف در تهیه کتب آموزشی استفاده می کنیم
مدیرعامل موسسه فرهنگی برهان «انتشارات مدرسه » و مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش نیز در این مراسم با بیان اینکه فرصت خوبی در استان ایجاد شده که می توان زیرساختهای خوبی را به جامعه تحویل دهد، افزود : تالیف مجموعه کتب ۸ جلدی دوره پیش دبستانی اقدام بسیار ارزشمندی است .
سید احمد حسینی در خطاب به مجموعه آموزش و پرورش مازندران گفت: مجموعه ۸ جلدی کتب دوره پیش دبستان ، اقدامی ملی است و این استان توانایی تدوین و تهیه کتب پایه های دیگر را نیز دارد.
وی، در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه سازمان پژوهش به دنبال شناسایی معلمان مولف است ادامه داد: می توان از تجربیات آموزشی، عملیاتی و دانش و تخصص موضوعی این مولفان در تهیه کتب آموزشی بهره برد.
این مسوول با اشاره به اینکه ۲۰ درصد کتب درسی توسط استانها می تواند تهیه و در اختیار سازمان پژوهش قرار گیرد، تصریح کرد: در موسسه فرهنگی برهان«انتشارات مدرسه» این آمادگی وجود دارد که هر نوع کتب کمک آموزشی در هر بسته آموزشی با حضور و مشارکت مولفان معلم تهیه شود.
وی در پایان از تلاشها و زحمات مدیر کل و کمیته محتوای دوره پیش دبستانی آموزش و پرورش مازندران در تدوین و تهیه کتب ۸ جلدی دوره پیش دبستانی تقدیر کرد.
گفتنی است بعد از برگزاری آیین رونمایی از این کتاب ، نشست خبری با حضور مدیرکل و معاونان آموزش و پرورش مازندران با اصحاب رسانه برگزار شد.
یادآور می شود کتاب های پیش دبستانی مازندران شامل چهار بخش کار کودک،کودک، انس با قرآن و راهنمایی والدین است که شامل از خانه تا مدرسه، موجودات اطراف ما ، ایران و آب،  آوای نور،  من و خانواده ام ، پابه پای کودکم  و رنگین کمان مهربانی ۱ و ۲ است.
این کتابها محصول تلاش حدود ۲ساله ، هشت نفر از مربیان و معلمان با سابقه فعال در مقطع پیش دبستانی و مولف چندین عنوان کتاب است و آشنایی کودکان پیش دبستانی با بسیاری از مسائل زندگی و رفتاری با افراد پیرامون، مسائل دینی و مذهبی مورد نیاز در این کتاب ها مورد توجه قرار گرفته است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :