پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران از برگزاری کنفرانس کشوری زبان انگلیسی در تیرماه امسال به میزبانی این استان خبر داد و گفت: این کنفرانس با همکاری دانشگاه فرهنگیان و آموزشگاه های زبان و اساتید مربوطه در راستای اجرای آخرین روشهای تدریس زبان با حضور معلمان این رشته از سراسر کشور در پردیس دکتر شریعتی برگزار می شود.

به گزاش کیاپرس، سفندار نظری در نشستی با خبرنگاران گفت: این معاونت دارای ۵ اداره می باشد که شامل بخشهای متوسطه اول و دوم، فنی و حرفه ای و کارو دانش، مدارس شبانه روزی و نمونه دولتی است.

اسفندار نظری با بیان اینکه اداره متوسطه اول با هدف هویت یابی و کارآفرینی و پرداختن به فرهنگ بومی محلی شکل گرفت، افزود: انتقال فرهنگ از نسل گذشته به نسل جدید، تربیت نیروی انسانی ماهر کار از مهمترین اهداف دوره متوسطه دوم می باشد.

وی، استقرار پایه دهم با رویکردهای سازماندهی نیروی انسانی، ساماندهی فضا و تجهیزات و کلاس درس، هدایت تحصیلی ، ارتقا مدیریت آموزشگاهی، انتخاب و انتصاب مدیران در راستای ارتقای مدیریت آموزشگاهی، شاداب سازی مدارس و سه ساله شدن هنرستانها را یکی از مهمترین و حساس ترین فعالیتها در سال تحصیلی ۹۶-۹۵   عنوان کرد.

نظری، ادامه داد: پروژه مهر ۹۵ با شعار مدیریت آموزشگاهی و ساماندهی ،سازماندهی و شاداب سازی نیروی انسانی نیز از دیگر برنامه های مهم معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش می باشد.

وی، با بیان اینکه ۱۱۹هزار و ۱۹۶ دانش آموز در دوره متوسطه اول و ۵۸هزار و ۸۵۷ هزار دانش آموز در دوره متوسطه دوم با احتساب فنی و حرفه ای و کارودانش در مازندران مشغول به تحصیل هستند، افزود: درحال حاضر ۵۵درصد دانش آموزان به شاخه نظری و ۴۵درصد به شاخه فنی و مهارتی هدایت شدند .

نظری، تصریح کرد: بر اساس استاندارد کشور تا پایان برنامه ششم توسعه باید ۴۸٫۲۶ درصد از دانش آموزان به شاخه فنی و حرفه ای و ۵۱٫۷۴ درصد به شاخه نظری هدایت شوند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در هدایت به شاخه فنی و حرفه ای از میانگین کشوری بالاتر هستیم، با اشاره به ضرورت پرداختن به هدایت تحصیلی اظهار داشت: در ۵سال آینده جمعیت فعال به ۶۱ میلیون نفر خواهد رسید که حساسیت و برنامه ریزی در راستای توسعه متوازن در هدایت تحصیلی را ضروری می سازد.

نظری، در ادامه سخنانش، به افتخارات کسب در شده در حوزه معاونت آموزش متوسطه پرداخت و گفت: در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ رتبه سوم در پروژه مهر، امتحانات نهایی سال سوم، هفتمین المپیاد نانوی کشور، رتبه اول در هدایت تحصیلی دانش آموزان به شاخه فنی و حرفه ای، رتبه اول در آموزش همراه با تولید در بخش هنرستان و کار و دانش، را کسب نمودیم.

وی ادامه داد: در اولین دوره المپیاد سلولهای بنیادین و در المپیاد علمی استان مازندان جز استانهای برتر کشور معرفی شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران، با بیان اینکه ۴دستور مهم در این معاونت در راستای آموزش توانمندسازی معلمان و دانش آموزان در دست اقدام است، افزود: برگزاری کنفرنس کشوری زبان انگلیسی، برگزاری کنفرانس ریاضی استانی در مهرماه امسال، برگزاری جشنواره برتر کشوری الگوی تدریس درس عربی و برگزاری جشنواره کشوری ملاصدرا از جمله چهار دستور کار مهم این معاونت می باشد.

نظری، تصریح کرد: در راستای کیفیت بخشی به آموزشهای فنی و حرفه ای نیز انتخاب و انتصاب مدیران بر اساس رشته تخصصی، آمایش استانی در راستای توسعه رشته های فنی و حرفه ای، ایجاد نمایشگاه های دایمی و فصلی به منظور ارتقای آموزش همراه با تولید، اجرای سیاستهای مقام عالی وزارت و منویات مقام معظم رهبری با شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل در دست اقدام است.

وی، از انعقاد تفاهم نامه با سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران در راستای توانمندسازی هنرستانها و مراکز کار و دانش از طریق تجهیز امکانات هنرستانها خبر داد و گفت: بومی سازی و پالایش رشته های تحصیلی فنی و حرفه ای نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته به منظور توانمندسازی هنرستانها می باشد.

این مسئول، در بخش دیگری از سخنانش، از لزوم مهارت آموزی در دوره متوسطه خبر داد و گفت: با توجه به سند تحول بنیادین و رویکرد جدید آموزش و پرورش و استقرار پایه دهم، دانش آموزان در پایان دوره متوسطه بین ۵۰ تا ۱۰۰ ساعت تحت عنوان فوق برنامه باید یک مهارت را بیاموزند .

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :