پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
علیرضا یونسی پیروزی برجام را از دستاوردهای بزرگ نظام اسلامی در سال گذشته برشمرد و گفت: مواضع خدایی انقلاب اسلامی دشمنان را به این واقعیت کشاند که اشتباه کرده‌اند.

وی دور شدن سایه جنگ و تهدید را از سر ملت، گسترش نور امید، عزت بین‌المللی ایران در مجامع جهانی و پیروزی عقلانیت مبتنی بر وحی را بر کفر شرک‌آلود را از دیگر دستاوردها بیان کرد و گفت: هیچ قدرتی از انقلاب اسلامی ایران تاکنون حمایت نکرده است و در دوران جنگ نیز ۳۷ کشور جهان از صدام حمایت می‌کردند.

یونسی، پیروزی شکوهمند ملت و دولت در انتخابات اسفندماه را از دیگر دستاوردها بیان کرد و گفت: مردم با برگزاری انتخابات آرام، اقدام به جابجایی قدرت کرده‌اند و مازندران در انتخابات اخیر درخشید و در بین استان‌های دارای بالای دو میلیون نفر واجد شرایط رای دادن، رتبه برتر را ازنظر مشارکت کسب کرده و ۷۲.۳ درصد مردم در انتخابات شرکت کرده‌اند و شهرستان سوادکوه شمالی نیز رتبه اول را به دست آورده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به جابجایی برخی از عوامل در قبل از انتخابات برای پیشگیری از بروز هرگونه شائبه اظهار داشت: سعی کردیم از حق‌الناس به‌درستی صیانت کنیم و مردم از شکل برگزاری انتخابات راضی هستند.

یونسی به سفر سال قبل مقام معظم رهبری و هیئت دولت در سال گذشته به استان اشاره و اضافه کرد: بالای ۸۷۰ میلیارد تومان پروژه نیز دهه فجر و هفته دولت در استان افتتاح‌شده است.

وی یاد و خاطره شهادت شماری از هم‌وطنان و هم استانی‌ها را در حادثه منا گرامیداشت و به برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای در اردیبهشت‌ماه سال جاری گفت: در دو حوزه انتخابیه بابل و قائم‌شهر انتخابات میان‌دوره‌ای برگزاری می‌شود.

طلاق و اعتیاد آسیب جدی مازندران است

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، طلاق و اعتیاد را از آسیب‌های اجتماعی در استان بیان کرد و گفت: رفع این دو مسئله اولویت اول استان در حوزه اجتماعی در سال جاری است.

وی با اشاره به اینکه مازندران یکی از استان‌های پایلوت مبارزه با اعتیاد در کشور انتخاب‌شده است گفت: دستورالعمل‌های مبارزه با این معضل تهیه‌شده و باید این آسیب به حداقل رسانده شود.

یونسی با عنوان اینکه شهرستان بابلسر و فریدون‌کنار در حوزه مقابل و کاهش طلاق به‌عنوان پایلوت انتخاب‌شده‌اند تصریح کرد: باید برای رفع این مشکل نیز برنامه‌ریزی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران به پاک‌سازی و آزادسازی سواحل در استان اشاره کرد و گفت: در سال قبل برای هشت شهرستان ساحلی بودجه در نظر گرفته‌شده بود تا درزمینهٔ اجرای پروژه‌های مناسب هزینه شود.

وی از اجرای پاک‌سازی و مناسب‌سازی سواحل در شهرهای استان مازندران ابراز رضایت کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران به شعار سال جاری اشاره کرد و اقتصاد مقاومتی را مدل بومی اقتصاد دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی با ریاضت اقتصاد مغایرت دارد و گفتمان سازی از مولفه های اصلی در اقتصاد مقاومتی است.

یونسی، افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها، جاری کردن فرهنگ قناعت، جلوگیری از ریخت و پاش ها را از مزایای عملیاتی شده اقتصاد مقاومتی بیان کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی باید به یک موضوع همه فهم و همگانی تبدیل شود.

وی برخورد با فساد و قاچاق را اولویت دیگر سال جاری در استان اعلام کرد و گفت: هرجا فساد وارد شد بنیان ها را ویران کرده است و باید با این مقوله برخورد جدی شود زیرا رابطه بازی دیگر معنایی ندارد.

منبع: مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :