پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی کیا _ دکتر سید حسین رضوانی در گفت و گو با پایگاه خبری کیا گفت هیچ نشانه هایی از بیماری طاعون در مازندران مشاهده نشده است.

وی با اشاره به وجود طاعون در استان های هم جوار مازندران تاکید کرد نقل و انتقال دام ها با مجوز دامپزشکی صورت گیرد چرا که شیوع این بیماری از طریق انتقال دام آلوده انجام می شود.

وی افزود کارشناسان اداره دامپزشکی مازندران به شدت دام های استان را رصد کرده و اقدامات پیشگیرانه ی خود را انجام می دهند.

دکتر رضوانی به دامداران توصیه کرد برای هر جابجایی (مهاجرت یا انتقال دام) قبل از هر کاری با اداره دامپزشکی هماهنگ کرده تا دام ها از نظر بیماری بررسی شوند چرا که شیوع این نوع بیماری ها بیشتر به خاطر جابجایی دام بدون هماهنگی اداره دامپزشکی بوده و منجر به انتقال بیماری دام آلوده می شود؛ برای جلوگیری از شیوع این نوع بیماری ها رعایت بهداشت ، قرنطینه مناسب و واکسیناسیون عوامل مورد اهمیت هستند.

مدیرکل دامپزشکی استان مازندران تصریح کرد این بیماری بیشتر بخاطر شرایط محیطی و آب و هوایی ایجاد می شود و برای جلوگیری از شیوع این بیماری دامداران باید برای مهاجرت یا انتقال دام خود از طریق کارشناسان اداره دامپزشکی محل خود هماهنگی ها و مجوز های لازم را دریافت کنند تا از انتقال بیماری دام آلوده جلوگیری شود و دام ها از نظر داشتن واکسن های مربوط بررسی شوند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :