پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس : دانشمندان هلندی در تحقیقاتی که داشتند، گفتند: از دست دادن حافظه در سنین بالا می‌تواند علائم اولیه خطر سکته مغزی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با بالا رفتن سن، حافظه نیز تغییر می‌کند، این موضوع ربطی به آلزایمر ندارد فقط درمورد اشخاصی صحبت می‌کنیم که حافظه آنها ضعیف می‌شود.یک تیم هلندی از دانشگاه روتردام در مورد کم شدن حافظه در سنین بالا تحقیقاتی داشت، آنها گفتند: گاهی اوقات کم شدن حافظه درسنین بالا می‌تواند خطرابتلا به سکته مغزی را افزایش دهد.

این محققان به مدت ۱۰ سال، ۱۰ هزار زن و مرد بیش از ۵۵ ساله را تحت نظر داشتند و عملکرد شناختی و از دست دادن حافظه آنها ارزیابی کردند.دراین آزمایش پارامترهای سن، جنس، وزن، سیگار کشیدن، فشار خون بالا، زندگی حرفه‌ای، وضعیت اجتماعی و اقتصادی نیز در نظر گرفته شد و موارد سکته مغزی شناخته شدند.

نتایج نشان دادند زمانی که حافظه مکررا دچار لغزش می‌شود، خطر ابتلا به درد و رنج سکته مغزی را حدود ۲۰ درصد افزایش می‌دهد، این ارزیابی نسبت به افرادی است که فراموشی ندارند.

البته این به این معنا نیست که سیستماتیک چنین اتفاقی می‌افتد بلکه باید تمام عوامل را در نظر داشت؛ در حال حاضر فرض بر این است که جریان خون در مغز کاهش پیدا می‌کند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :