پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

احتکار ۳۲۰ تن کود شیمیایی دولتی در سواد کوه شمالی

کیاپرس : رییس کل دادگستری استان مازندران از احتکار ۳۲۰ تن کود شیمیایی دولتی در یک کارخانه چسب، در سواد کوه شمالی خبر داد.

حجت الاسلام  والمسلمین محمد صادق اکبری در این خصوص گفت: با توجه به‌ گزارش های واصله و بازدید رییس حوزه قضایی سوادکوه شمالی با همراهی ماموران انتظامی از شهرک صنعتی بشل شیرگاه از یک انبار کارخانه چسب ۳۹۰ کیسه کودهای یارانه ای و بیش از ۴۲۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی خالی حاوی کودهای شیمیایی در محوطه کارخانه کشف شد.

این مقام قضایی اظهار کرد: ۳۲۰ تن کود شیمیایی دولتی وارد شده به کارخانه به طور غیرقانونی در مصارف چسب سازی و مقداری در بازار آزاد به فروش رسیده و مابقی آن به مقدار ۳۹۰ کیسه کودهای یارانه ای و بیش از ۴ هزار ۲۰۰ کیسه خالی ۵۰ کیلویی کودهای شیمیایی در محوطه کارخانه کشف گردید و با توجه به اینکه کودهای شیمیایی از نیازهای با اهمیت کشاورزان در استان و کشور است دستورات قضایی صادر و مدیر عامل در این خصوص بازداشت شد.

رییس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: این نوع موارد با همکاری دیگر ارگان های مرتبط از جمله پلیس اقتصادی استان زیر ذره بین دستگاه قضایی استان قرار دارد تا افراد سودجو به دلیل زیاده خواهی و منفعت طلبی موجب اخلال در توزیع کودهای شیمیایی مورد نیاز کشاورزان نشوند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :