پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو حمایت از تولیدات دانش بنیان باکیفیت و اصیل را اولویت وزارت بهداشت اعلام کرد.

به گزارش کیاپرس، مهندس روح الله مزینانی در بازدید از شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی در بیست و سومین نمایشگاه ایران سلامت(ایران هلث) ۱۴۰۱، با بیان این مطلب، گفت: ایران با تلاش شرکت های تولیدکننده در زمینه تولیدات تجهیزات و ملزومات پزشکی دارای تکنولوژی بالا و مرز فناوری پیشرفته، به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرده است.
وی افزود: بیش از ۱۵۰۰ شرکت در حوزه تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی فعالیت دارند و حدود ۴۵ درصد اقلام مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان‌ داخلی تامین می شود و این امر مانع خروج سالیانه یک میلیارد دلار ارز از کشور می‌شود.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو بیان داشت: با عنایت به نام‌گذاری امسال‌ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید؛ دانش بنیان، اشتعال آفرین، حمایت هدفمند از تولیدات دانش بنیان در سرلوحه فعالیت های سازمان غذا و داروست و از تولیدکنندگان مذکور به عنوان بازوان اصلی کشور در توسعه کمی و کیفی و عمق بخشی به ساخت تجهیزات و ملزومات پزشکی، حمایت می شود.
مزینانی اظهار داشت: بازمهندسی فرآیندها و سیاست گذاری های ارزی که با مشارکت انجمن ها و اتحادیه ها و سازمان های مرتبط و شرکت‌های ذینفع در حال انجام است، به عنوان طرحی در جهت شفافیت، مدیریت منابع، حمایت از تولید دانش بنیان، تامین به موقع اقلام با رعایت اصل رقابت و توزیع عادلانه منابع و صحیح مورد نیاز نظام سلامت کشور، ادامه می‌یابد.
وی در پایان از رونمایی تجهیزات و ملزومات پزشکی که برای اولین بار در ایران تولید شده اند در نمایشگاه امسال ایران سلامت (ایران هلث)، خبر داد.
گفتنی است بیست و سومین نمایشگاه ایران سلامت (ایران هلث) حوزه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی امروز سوم خرداد ۱۴۰۱ همزمان با آزادسازی خرمشهر در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد. این نمایشگاه تا ۶ خرداد ادامه دارد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :