پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

تولد ۲۷۳۳ نوزاد حاصل تلاش ۲۶ ساله مرکز ناباروری بابل

کیاپرس:  رئیس مرکز باروری و ناباروری فاطمه الزهرا (س) شهرستان بابل از بدنیا آمدن ۲۷۳۳ فرزند طی ۲۶ سال فعالیت این مرکز خبر داد و با اشاره به اجرایی شدن طرح حمایتی از زوجین نابارور توسط وزارت بهداشت تصریح کرد: این طرح از ابتدای فروردین سال گذشته توسط بیمه تحت پوشش قرار دارد و ۹۰ درصد هزینه آن را بیمه های پایه تامین سلامت می پردازند.

صدیقه اسماعیل زاده در جمع خبرنگاران گفت: هر کشوری برای ارتقاء رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیاز به نیروهای جوان و جمعیت جوان است و این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی‌های وسیع دارد و مرکز فاطمه الزهرا (س) شهرستان بابل با وجود پزشکان متخصص و فوق تخصص، ماماها و کارشناسان آماده ارائه خدمات است.

اسماعیل زاده با بیان اینکه مرکز درمانی تخصصی ناباروری حضرت فاطمه الزهرا (س) بابل از واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل بوده که در سال ۱۳۷۱ به همت والای حاج سید مهدی کابلی، احداث و توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل تجهیز گردید، اذعان کرد: پزشکان متخصص و فوق تخصص این مرکز جهت پیشگیری درمان، سلامت بارداری و سلامت دوران بارداری با طرح‌های مختلف آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز این استان و استان‌های همجوار هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: فعالیت تخصصی بخش نازایی مرکز از سال ۱۳۷۵ شروع و با ارتقاء تجهیزات و افزایش مراجعه کنندگان درمان نازایی با روش IO تحریک تخمک گذاری، IUI تلقیح داخل رحمی، IVF لقاح داخل آزمایشگاهی از سال ۱۳۷۷، ICSI تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم از سال ۱۳۷۹ مشغول ارائه خدمت است.

وی عنوان کرد: مرکز درمانی تخصصی ناباروری حضرت فاطمه الزهرا (س) با تشکیل حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ پرونده در طی ۲۶ سال خدمات بی نظیری را ارئه می نماید و جزء مراکز صاحب نام در بین مراکز ناباروری سطح کشور است که به لطف خداوند طی این مدت با روش های حمایتی ۲۷۳۳ فرزند بدنیا آمدند.

اسماعیل زاده با اشاره به اینکه بیمارستان فاطمه الزهرا(س) سالیانه پذیرای زوج های نابارور از اقصی نقاط کشور به ویژه استان های همجوار گلستان، تهران، گیلان، سمنان است، بیان کرد: این مرکز در سال ۹۶ توسط هیات امنای ارزی وزارت بهداشت مجددا به بروزترین تجهیزات در زمینه آزمایشگاه IVF و اتاق عمل نازایی مجهز شد و در حال حاضر این مرکز دارای ۳۵ تخت مصوب است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از حمایت های مالی دولت در قالب طرح حمایتی، طرح برکت، طرح بسیج برای زوجین خبر داد و گفت: این طرح از تاریخ ابتدای فروردین ۱۴۰۰ توسط بیمه تحت پوشش قرار گرفته و ۹۰ درصد هزینه آن را بیمه های پایه تامین سلامت می پردازند.

اسماعیل زاده با اشاره به اینکه تاکنون ۱۸۵۷ زوج از اﯾﻦ ﻃﺮح اﺳﺘﻔﺎده ﻧﻤﻮدﻧﺪ، ادامه داد: زوجینی که زیر ۴۲ سال دارند و یک نفر از زوجین تابعیت ایرانی داشته باشد و در صورتی که با داشتن فرزند بتواﻧﻨﺪ برای فرزند بعدی هم اقدام کنند، شامل دریافت خدمات از طرح حمایتی ۹۰ درصد می شوند.

وی در همین راستا اضافه کرد: طرح برکت از سوی دفتر نهاد مقام معظم رهبری با سیاست فرزندآوری جهت ارتقاء نرخ باروری و رفع مشکل مالی مراجعین شهری و روستایی نیازمند و کم درآمد، از مهر ۹۴ در این مرکز اجرا گردید.

رئیس مرکز باروری و ناباروری فاطمه الزهرا (س) بابل اظهار کرد: تاکنون حدود هزار نفر در طرح برکت ثبت نام نمودند که ۱۲۴ نفر باردار شدند و زوجینی که فرزندی نداشته باشند، ساکن شهر و روستا باشند و همچنین خانم حداکثر ۳۵ سال داشته باشد می توانند از این طرح استفاده نمایند.

اسماعیل از استقبال چشمگیر زوج های نابارور و افزایش تعداد مراجعین به مرکز خبر داد و تاکید کرد: در طرح بسیج زوج هایی که عضو بسیج شهری و روستایی باشند و هر ۲ ازدواج اول که فرزندی نداشته باشند و خانم زیر ۴۲ سال باشد می توانند در این طرح شرکت نمایند که همه هزینه رایگان خواهد شد.

رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) بابل اذعان کرد: با توجه به استقبال روز افزون مردم استان و استان های همجوار و حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص در درمانگاه فوق تخصصی، ضرورت توسعه مرکز از نظر مکانی کاملا احساس می شود.

اسماعیل زاده با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در این منطقه شایع بوده و نیاز به ریشه‌یابی دارد مشکلات اختلالات قاعدگی از دوران بلوغ در خانم ها و دختران دبیرستانی است، بیان کرد: تعداد زیادی به این مرکز مراجعه نمودند، خوشبختانه با بررسی‌های انجام‌شده و درمان‌های اولیه توانستیم مشکلات ناباروری آن‌ها را حل کنیم و مانع عوارض بعدی مشکلات باشیم.

وی افزود: این مرکز توانست در زمینه های مختلف از جمله مشاوره قبل بارداری، مشاوره حین بارداری، سلامت باروری و جلوگیری از ناباروری در حد بالایی در این منطقه موفق عمل کند و خدمات ارائه دهد.ایسنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :