پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش کیاپرس : استان مازندران به‌عنوان پیشگام در موارد ابتلا در کشور است، به‌طوری‌که موارد ابتلا در این استان ۲۷ در هزار نفر جمعیت بود درحالی‌که در کشور این آمار حدود ۱۲ تا ۱۴ در هزار نفر جمعیت است.
مازندران؛ پیشگام در موارد ابتلا به کرونا/ اضافه شدن ۸۲۲ بیمار جدید کرونایی در استان

هجدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا با شیوع پرشتاب این ویروس در استان مازندران تداوم دارد و این روزها شاهد تب تند کرونایی در استان مازندران هستیم.

درحالی شاهد تاخت و تاز ویروس کرونا در استان مازندران هستیم که این استان پیشگام در موارد ابتلا در کشور است که ضرورت دارد توصیه‌ها و هشدارها جدی گرفته شود.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۲۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۵۳۸ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۲هزار و ۶۴۹ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۳۶۶ نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

موسوی با اعلام اینکه استان مازندران با فاصله زیاد پیشگام در ابتلا به ویروس کرونا در کشور است، اظهار کرد: متوسط ابتلا در کشور ۱۲ تا ۱۴ در هزار نفر جمعیت بوده درحالی‌که این آمار در استان مازندران ۲۷ در هزار نفر جمعیت است.

وی تصریح کرد: موضوع دیگر پیشگام بودن مازندران در بحث واکسیناسیون بوده که درحال حاضر حدود ۳۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال مازندران واکسینه شدند درحالی‌که این آمار در کشور حدود ۲۰ درصد است.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر یک‌هزار و ۳۳۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۴ بیمار جدید بستری و ۲۷۴ بیمار هم ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۷ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۸۲۲ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳هزار و ۹۸۳ نفر رسید.

براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران به ۵۰ تن رسیده است.فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :