پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

مهلت نام نویسی داوطلبان انتخابات شورا‌های اسلامی روستا‌ها، امروز به پایان می‌رسد.

به گزارش کیاپرس، حسن نژاد رییس ستاد انتخابات مازندران گفت: نام نویسی داوطلبان شورا‌های اسلامی روستا‌ها که از ۱۶ فروردین آغاز شده بود، امروز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.

او افزود: با توجه به شرایط کرونایی قرمز و نارنجی در استان، دواطلبان می‌توانند غیر حضوری با اپلیکیشن موبایلی و یا نسخه ویندوز قابل نصب روی رایانه در این دوره از انتخابات نام نویسی کنند

حسن نژاد گفت: مراجعه حضوری به بخشداری محل سکونت و دفاتر پیشخوان دولت در شهر‌ها و روستا‌ها از دیگر روش‌های ثبت نام در این دوره از انتخابات شورا‌های روستا است.

او افزود: حدود ۶ هزار داوطلب شش روز گذشته برای حضور در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستا‌ها در مناطق مختلف استان مازندران ثبت نام کردند.

بر اساس قوانین، تعداد اعضای شورا در روستا‌های دارای تا هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت، سه نفر عضو اصلی و ۲ نفر عضو علی البدل و در روستا‌های دارای بیشتر از هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت هم پنج نفر عضو اصلی و سه نفر عضو علی البدل است.

مازندران سه میلیون و ۲۵۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۳ درصد از آنان در سه هزار و ۶۶۲ روستا ساکن هستند.

انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :