پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
احتمال بالای وجود کرونای انگلیسی در آلمان

کیاپرس : موسسه آلمانی «رابرت کُخ» گفته گونه جهش‌یافته ویروس کرونا، که اولین بار در انگلیس کشف شد، به احتمال زیاد در این کشور نیز وجود دارد.

به گزارش کیاپرس به نقل از فارس، موسسه دولتی «رابرت کُخ» در آلمان از حضور احتمالی گونه جهش‌یافته ویروس کرونا در این کشور خبر داده است.

به نوشته خبر‌گزاری اسپوتنیک، مؤسسه رابرت کُخ که یک نهاد متولی کنترل و پیشگیری بیماری در آلمان است در این خصوص گفت که «به احتمال زیاد» گونه جدید ویروس کرونا در این کشور نیز وجود دارد.

این خبر در حالی منتشر شده که شاخه اروپایی سازمان جهانی بهداشت قصد دارد از کشور‌های اروپایی دعوت کند تا درباره این گونه جدید کرونا، که برای اولین بار در انگلیس کشف شد، به بحث و رایزنی بپردازند.

«مت هانکوک»، وزیر بهداشت انگلیس دوشنبه هفته گذشته از کشف نوع جدید ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

وی گفت دستکم ۶۰ مقام محلی مختلف در انگلیس، عفونت‌هایی را که بر اساس گونه جدید کرونا ایجاد شده ثبت کرده‌اند.

بعد از آن کشور‌های ایتالیا، هلند، دانمارک و بلژیک هم از کشف مواردی از ابتلا به این گونه جهش‌یافته از ویروس کرونا خبر دادند.

روز گذشته هم مقام‌های سازمان جهانی بهداشت یک کنفرانس خبری برای توضیح درباره ویژگی‌های این گونه جدید از ویروس کرونا برگزار کردند.

«تدروس آدهانوم»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت گونه جدید این ویروس مسری‌تر است اما شواهدی مبنی بر مرگبارتر بودن آن وجود ندارد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :