پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

مدیرکل سابق ثبت احوال مازندران در حالی تعداد افراد متولد شده دو تاریخ رند ۹۷ و ۹۸ را ۱۰۲ و ۱۴۰ نفر اعلام کرد که مدیرکل فعلی استان این تعداد را به ترتیب ۱۵۵ نفر در سال ۹۷ و ۱۵۷ نفر در سال ۹۸ ثبت کرده است.
به گزارش کیاپرس، تاریخ رند سال ۹۹ زمینه‌ای شد که حساسیت‌ها نسبت به سزارین در کشور افزایش یابد.
به دلیل ایجاد این حساسیت‌ها بسیاری از خانواده‌ها اطلاعات کافی درباره مضرات سزارین و زایمان‌های انتخابی در اختیار قرار گرفتند.
بررسی مصاحبه‌های انجام شده برخی از مدیران مراکز درمانی اطلاعات جدی‌تر نسبت به وضع سزارین در استان مازندران روی میز رسانه‌ها قرار داد.
ضعف‌های عملکرد نسبت به سزارین همچنان ادامه دارد به طوریکه در تاریخ ۹/۹/۹۹ بیشتر از نصف زایمان‌های انجام شده سزارینی بوده است و ۸۹ زایمان از ۱۱۷ تولدی انجام شده به صورت سزارین است که این موضوع چندان مورد تایید سازمان‌های بهداشت جهانی نیست.
به نظر می‌رسد که دانشگاه‌های علوم پزشکی تا رسیدن به استانداردهای تعیین شده نظام سلامت فاصله بسیار جدی دارند.
اقرار مسئولان بیمارستان‌های خصوصی نسبت به زایمان‌های غیر معمول هم از جمله مباحثی بوده است که در پس تبادل اطلاعات خودنمایی کرده است و انتظار است که مسئولان دانشگاه های علوم پزشکی حساسیت‌ها را تقویت کنند.
در کنار این تبادل اطلاعات آمار منتشر شده از سوی ثبت احوال هم در نوع خودش جالب توجه و کمی بحث برانگیز است.
مدیرکل ثبت احوال فعلی مازندران تعداد آمار متولدین ۸/۸/۹۸ در استان مازندران را بر اساس مصاحبه‌ای که با یکی از رسانه‌های استانی انتشار داده به این ترتیب اعلام کرده است: در ۴ تیرماه سال ۹۴، ۱۱۹ تولد، پنجم مردادماه سال ۹۵، ۱۶۹ تولد، ۶ شهریور ۹۶، ۱۵۱ تولد، هفتم مهرماه سال ۹۷، ۱۵۵ مورد و همچنین در تاریخ هشتم آبان ماه ۹۸، ۱۵۷ تاریخ تولد ثبت شده است. لینک خبر
آمار منتشر شده مدیرکل سابق ثبت احوال مازندران در تاریخ ۷/۷/۹۷ که در ۱۴ آبان ماه سال ۹۸ منتشر شده رقم‌های دیگری را اعلام کرد.
رجبی مدیرکل سابق ثبت احوال مازندران تعداد متولدین ۸/۸/۹۸ مازندران را ۱۴۰ نفر اعلام کرد در حالی که فاطمی تعداد متولدین سال ۹۸ را ۱۵۷ نفر و اختلاف آماری این دو مدیر در تعداد تولدهای ثبت شده ۱۷ نفر نوزاد است. لینک مصاحبه
این اختلاف آماری نه تنها در این تاریخ بلکه در رقم اعلام شده تعداد تولدهای تاریخ ۷/۷/۹۷ استان مازندران هم تکرار شده است.
رجبی تعداد تولدهای ثبت شده تاریخ رند سال ۹۷ در استان مازندران را ۱۰۲ نفر اعلام کرد اما فاطمی ۱۵۵ نفر اعلام کرده است که اختلاف آمار اعلام شده رجبی ۴۸ نفر کمتر است.
یعنی بر اساس آمار اعلام شده اختلاف آماری ۴۸ نفره وجود دارد که انتظار است مدیران مرتبط علت این مغایرت‌ها حداقل در انتشار خبرهای تولد را مطرح کنند.
انتهای پیام/

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :