پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس :تعداد بستری‌شدگان کرونایی در استان مازندران به ۸۵۸ نفر رسید…

کیاپرس :تعداد بستری‌شدگان کرونایی در استان مازندران به ۸۵۸ نفر رسید.

به گزارش کیاپرس ، این روزها باوجود اینکه همه جا صحبت از وضعیت نگران‌کننده استان مازندران است اما همچنان شاهد کم‌توجهی برخی افراد در این زمینه هستیم.

شبانه‌روز گذشته نیز تعداد مبتلایان جدید در استان مازندران همچنان همانند روزهای گذشته سه رقمی ماند و کماکان وضعیت نگران‌کننده تداوم دارد.

تعداد بستری‌شدگان استان مازندران نیز همچنان رو به افزایش است درحالی که نزدیک به چهار رقمی شدن است که در این صورت وضعیت بحرانی را برای استان رقم خواهد زد.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۸۹ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۴۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۶۷۹ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۴۸ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در تجمعات، دورهمی های خانوادگی و دوستانه و رعایت مسائل بهداشت دست نقش بسزایی در قطع زنجیره کرونا دارد.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ بیمار جدید بستری و ۸ بیمار هم ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۰ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

با بستری شدن تعداد ۱۰۵ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۸۳۸ نفر رسید.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :