پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
۱۵ درصد بیماران مشکوک به کرونا کودکان هستند

: نایب رییس مرکز تحقیقات عفونی اطفال دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که ۱۳ تا ۱۵ درصد از بیماران مشکوک به کرونا اعم از مراجعه‌کنندگان و بستری را کودکان و اطفال تشکیل می‌دهند.

به گزارش کیاپرس،دکتر محمد صادق رضایی افزود : آمار اطفال مبتلا به ویروس کرونا این روزها در سطح کشور و به طبع در استان مازندران روز به افزایش است و این رویه نه تنها سلامت این گروه سنی که سلامت سایر گروه‌های سنی را به دلیل ناقل بودنشان تهدید می کند.وی گفت : عدم ابتلا کودکان و اطفال به ویروس کرونا ناشی از اطلاعات نادرست نسبت به این بیماری بوده است ، چرا که همان میزان که سایر گروه های سنی اعم از بزرگسالان در معرض خطر جدی این بیماری در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی قرار دارند، کودکان و اطفال نیز در امان نیستند.

علائم احتمالی کرونا در کودکان

فوق تخصص بیماری عفونی کودکان تب بالا و بثورات پوستی ، قرمزی چشم ، تنفس تند و سخت ، کبودی زبان یا لب ها ، بی قراری بیش از اندازه ، خشکی مخاط دهان ، کاهش حجم ادار و تب بیش از ۴۰ درجه را از نشانه های احتمالی ابتلا کودکان و اطفال به ویروس کرونا بیان کرد.دکتر رضایی اظهار داشت : اگرچه شدت بیماری کرونا در کودکان و اطفال گاهی همانند بزرگسالان نیست ، ولی خطر جانی برای این گروه سنی به خصوص دارای بیماری پیش زمینه ای در صورت ابتلا وجود دارد و باید والدین مراقبت بیشتری از کودکان در این روزهای کرونایی داشته باشند.

وی شستن مکرر دست کودکان و استفاده از ماسک در صورت خروج از منزل و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی را از راهکارهای مهم پیشگیرانه برای این گروه سنی اعلام کرد و از مادران خواست در صورت مشاهده علایم ویروس کرونا در کودکانشان به پزشک مراجعه کنند.

این پزشک متخصص بیماری های عفونی گفت : والدین باید توجه داشته باشند اگر فرزندشان به کرونا مبتلا شد ، حتما باید ۲ هفته کودک را از سایر افراد خانواده جدا کنند.ویروس کرونا که سی ام بهمن ماه سال گذشته با شناسایی ۲ بیمار در بابل در استان مازندران نیز شیوع یافت ، همچنان در این استان تاخت و تاز دارد . طبق آخرین گزارش دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل در مجموع حدود یکهزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های این استان بستری هستند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :