کیاپرس/مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران از درمان مبتلایان به صرع با کمک تکنیک‌های جدید جراحی مغز در کشور خبر داد و گفت: در این اعمال جراحی، کانون تشنج برداشته‌شده و یا راه‌های عصبی عامل تشنج قطع می‌شوند.

به گزارش کیاپرس از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر محسن نبیونی در حاشیه اولین همایش بین‌المللی جراحی تشنج اظهار کرد: بیماری تشنج یا صرع یک بیماری قدیمی است که از نوزادان تا افراد مسن را درگیر می‌کند.

وی بابیان اینکه امروزه با پیشرفت صنعت داروسازی، داروهای کم عارضه برای کنترل و درمان این بیماری ساخته می‌شود، افزود: بسیاری از داروهایی که برای افراد مبتلابه صرع تجویز می‌شود، نمونه ایرانی دارند و فقط اندکی از آن‌ها خارجی هستند.

دبیر اجرایی اولین همایش بین‌المللی جراحی تشنج ادامه داد: از چند سال پیش اعمال جراحی نیز برای درمان تشنج به کمک این بیماران آمده است و بسیاری از آنان بهبود پیداکرده‌اند.

این جراح مغز و اعصاب گفت: جراحی تشنج بر اساس یافته‌های پاتولوژی و آناتومی مغز انجام می‌شود و در هنگام جراحی راه‌های عصبی که عامل تشدید تشنج هستند، قطع می‌شوند یا قسمتی از مغز که کانون تشنج است، برداشته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اولین همایش بین‌المللی جراحی تشنج نیز با محوریت همین موضوع امروز با حضور ۳۵ سخنران داخلی و ۳ سخنران خارجی و شرکت‌کنندگانی از سراسر کشور در بیمارستان فیروز گر برگزار می‌شود.

نبیونی افزود: امیدواریم در این همایش بتوانیم قدمی در راستای به اشتراک‌گذاری داده‌های موجود و توسعه جراحی تشنج در کشور برداریم.

وی یادآور شد: بیمارستان فیروزگر به دلیل حضور اساتیدی که در این‌گونه اعمال جراحی سابقه بیشتری دارند، در حال حاضر سانتر اصلی جراحی تشنج در کشور است.

مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین گفت: انتخاب بیمار برای جراحی تشنج در کمیسیون‌های چند تخصصی با حضور جراح مغز و اعصاب، روان‌پزشک، رادیولوژیست و نورولوژیست انجام می‌شود.

اشتراک این خبر در :