کیاپرس / هواشناسی مازندران از عبور سامانه سرد و بارشی از صبح شنبه تا اواخر وقت یکشنبه هفته آینده در استان خبر داد.

براساس اعلام هشدار جوی سطح زرد هواشناسی مازندران، از فردا هوای سرد به این استان وارد می‌شود. هواشناسی مازندران، عبور این سامانه سرد در استان را در روز شنبه (هفتم بهمن ماه) در مناطق کوهستانی هم‌مرز با استان‌های قزوین، البرز و تهران با بارش برف و در روز یکشنبه (هشتم بهمن ماه) با بارندگی و کاهش دما در سطح استان (در ارتفاعات مه‌آلود با بارش باران و برف) پیش‌بینی کرد.

منطقه اثر سامانه سرد بارشی در استان روز شنبه در ارتفاعات شهرستان‌های رامسر، تنکابن، چالوس، آمل، بابل و روز یکشنبه در شهرهای ساری، آلاشت، بهشهر، ایزدشهر، بابل، بابلسر، بلده، بیشه بنه هزار جریب، سوادکوه، تنکابن، جویبار، چالوس، میان‌دورود، دلیر، رامسر، رینه، سوادکوه شمالی، سیاه‌بیشه، سیمرغ، شیاده بند پی، عباس‌آباد، فریدونکنار، قائم‌شهر، کجور، آمل، کیاسر، کلاردشت، گلوگاه، محمودآباد، ‌نکا، نور و نوشهر خواهد بود.

همچنین اثر مخاطره این سامانه سرد در استان در ارتفاعات و محورهای کوهستانی کاهش دید، لغزندگی، اختلال در تردد پیش‌بینی شده است.

هواشناسی مازندران با ورود سامانه سرد بارشی در استان به مردم توصیه کرد که احتیاط لازم را هنگام تردد در محورهای کوهستانی به‌ویژه گردنه‌های برف‌گیرداشته باشند و خودروهای خود را به وسایل زمستانی مجهز کنند. همچنین از فعالیت‌های کوه‌نوردی خودداری کنند.

 

اشتراک این خبر در :