کیاپرس/رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعدادی از بیماران بیمارستان گاندی را که شب گذشته به بیمارستان‌های تابعه دانشگاه ارجاع شدند، ملاقات و از نزدیک روند رسیدگی به آنان را بررسی کرد.

به گزارش کیاپرس از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی اظهار کرد: با توجه به تاکید وزیر محترم بهداشت در خصوص رسیدگی به بیمارانی که شب گذشته از بیمارستان گاندی منتقل شدند، مجموعا ۱۴ بیمار به مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از جمله بیمارستان طالقانی و شهدای تجریش ارجاع شدند.

به گفته دکتر زالی از مجموع ۱۰ بیماری که به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافتند، چهار بیمار به دلیل تاکید پزشکان معالج خود مبنی بر ادامه درمان در بیمارستان‌های دیگری که این پزشکان حضور دارند، بعد از انجام اقدامات اولیه به بیمارستان‌های دیگری انتقال یافتند و در حال حاضر بیمارستان شهدای تجریش میزبان شش نفر از این بیماران است.

وی ادامه داد: سه نفر از این بیماران به دلیل مسئله قلبی و مداخلاتی که در بیمارستان گاندی برای آن‌ها در حال انجام بود، در سی سی یو، دو بیمار در بخش جراحی برای طی کردن نقاهت پس از جراحی و یک بیمار به دلیل مشکلات ریوی در بخش داخلی بستری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: مجموعا در بیمارستان شهدای تجریش میزبان شش بیمار انتقال یافته از بیمارستان گاندی هستیم که پزشکان متخصص مربوطه آن‌ها را ویزیت کرده و بر اساس تبیین آن‌ها برای ادامه مسیر درمان، خدمات درمانی را دریافت می‌کنند.

دکتر زالی یادآور شد: همچنین شش نفر از بیماران انتقال یافته از بیمارستان گاندی به دانشگاه مایل به انتقال به بیمارستان‌های خصوصی بودند که با هماهنگی همکاران ستادی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدامات مربوط به پذیرش آن‌ها انجام شد.

دکتر علیرضا فاطمی معاون درمان بیمارستان شهدای تجریش نیز درباره وضعیت بیماران انتقال یافته به این مرکز اظهار کرد: با توجه به دستور وزارت محترم بهداشت تعداد ۱۰ نفر از بیمارستان گاندی به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافتند که این انتقال شب گذشته در اسرع وقت انجام شد.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از مراجعه این بیماران به بخش اورژانس، توسط اعضای هیئت علمی بیمارستان این بیماران تحت ویزیت قرار گرفتند تا محل بستری در بخش‌های مربوطه مشخص شود و در نهایت از این ۱۰ نفر شش بیمار در بیمارستان شهدا استقرار یافتند و چهار نفر از آنان بنا بر درخواست خود و خانواده‌هایشان به بیمارستان‌های دیگری که پزشک معالجشان در آنجا حضور داشت انتقال یافتند واین انتقال با نهایت رعایت اصول ایمنی و با آمبولانس مجهز انجام شد.

دکتر فاطمی با بیان اینکه این شش بیماراز دیشب توسط پزشکان معالج تحت نظر هستند، اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت تمامی این بیماران رو به بهبود است و هیچیک از بیماران انتقال یافته به بیمارستان شهدای تجریش از آتش‌سوزی بیمارستان گاندی آسیبی ندیده‌اند و به دلیل بیماری اولیه تحت درمان قرار دارند.

وی اظهار امیدواری کرد که در اسرع وقت این بیماران ترخیص شوند.

شب گذشته، پنجم بهمن ماه بیمارستان گاندی دچار آتش‌سوزی شد و بیماران این بیمارستان به سایر بیمارستان‌ها انتقال یافتند.

اشتراک این خبر در :