کیاپرس/ فرمانده پلیس راه کندوان با اعلام اینکه بارش برف شدید از نیمه شب گذشته شروع شده است، از هموطنان درخواست کرد تا از سفرهای غیر ضروری بپرهیزند.

سرگرد محمد احمدی در گفت‌وگو یی، با اشاره‌ به بارش شدید برف از نیمه شب گذشته در محور کندوان گفت: وضعیت جوی در محور کندوان در محدوده کف هزار چم بارش شدید باران و در محدوده ولی اباد بارش شدید برف را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه از سیاه بیشه تا تونل کندوان شاهد بارش شدید برف هستیم، افزود: توصیه می شود رانندگان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند اما در صورت سفر حتما به زنجیر چرخ مجهز باشند و با رعایت سرعت مطمئنه از سبقت‌های غیر مجاز بپرهیزند.

بر اساس هشدار جوی سطح نارنجی شماره ۱۴ هواشناسی مازندران در تاریخ اول بهمن ماه ویژه نیمه غربی استان، فعالیت سامانه سرد بارشی را از عصر روز دو‏شنبه ۲ بهمن تا اواخر وقت چهارشنبه ۴ بهمن ماه جاری پیش بینی کردند.

همچنین نوع مخاطره این سامانه ، بارش باران گاهی شدید، وزش باد نسبتا شدید، کاهش محسوس دما و در ارتفاعات و محورهای کوهستانی با بارش برف قابل ملاحظه‌ای توصیف شد.

طبق پیش بینی هواشناسی مازندران در نیمه غربی استان از رامسر تا آمل هم آبگرفتگی معابر، جاری شدن روانآب، بالا آمدن آب رودخانه ها؛ در ارتفاعات و مناطق کوهستانی کاهش دید، اختلال در تردد، لغزندگی و احتمال مسدود شدن محورهای غربی استان هشدار داده شد.عکس آرشیو

اشتراک این خبر در :