کیاپرس/بیست و نهمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی با حضور معاون اول، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور، وزیر بهداشت، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و جمعی از مدیران ارشد وزارت بهداشت و محققان، برگزار شد.

به گزارش کیاپرس از وبدا، در این مراسم که به میزبانی مرکز همایش های بین المللی رازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، از ۲۰ برگزیده در بخش حقیقی و ۴۸ برگزیده در بخش حقوقی، تقدیر به عمل آمد.

این جشنواره با شعار مهار تورم و رشد تولید و حمایت از تحقیقات و فناوری ها در راستای حل مشکلات حوزه سلامت کشور در ۵ کمیته علوم پایه، علوم بالینی، فناوری، دانشجویی و بهره وری و ارتقای سلامت برگزار شد و میزان مشارکت محققان و دانشمندان از این جشنواره نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد رشد داشته و از ۵۷۰ اثر در سال گذشته به ۸۰۴ اثر رسیده است.

در این جشنواره از ۴ محقق، ۳ مخترع، ۲ فناور، ۳ محقق جوان، ۲ دانشجوی فناور، ۲ پژوهش کاربردی، ۲ طرح تحقیقاتی، ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی، ۶ مرکز رشد فناوری سلامت، ۱۹ مرکز تحقیقاتی، ۳ شرکت دارای محصول برتر، یک شرکت دانش بنیان، ۶ مجله فارسی و انگلیسی و همچنین چندین واحد توسعه بالینی بیمارستانها تقدیر شد.

در حاشیه این جشنواره، بخشی از دستاوردهای تحقیقاتی و فناوری برخی از شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی ارائه شد.

اشتراک این خبر در :