کیاپرس/وقوع انفجاری در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان تاکنون ۱۰۳ شهید و بیش از ۲۱۱ مصدوم برجا گذاشته است.

به گزارش کیاپرس ار خبرگزاری مهر، بعد از ظهر چهارشنبه صدای انفجاری در مسیری که منتهی به گلزار شهدای کرمان است شنیده شد. براساس آخرین آمارهای اعلام شده از مسؤولان کشوری و استان کرمان تروریستی بودن این حادثه تأیید شده و تاکنون ۱۰۳ نفر شهید و ۲۱۱ نفر نیز مصدوم شدند.

در حال حاضر نیز گلزار شهدای کرمان و مزار حاج قاسم با حضور نیروهای امنیتی و انتظامی تخلیه شده و مردم از مناطق اطراف این حادثه تروریستی پراکنده شده‌اند و گروه‌های امدادی نیز برای انتقال مصدومان و شهدا به بیمارستان‌های استان کرمان در محل حادثه حضور دارند.

پروازها به مقصد استان کرمان برقرار است.

نیاز گروه خونی O-در کرمان

علوم پزشکی استان کرمان اعلام کرد که افرادی که گروه خونی O- دارند به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

فردا عزای عمومی در کشور

هیأت دولت در پی وقوع حادثه تروریستی فردا را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرد.

اعزام هیأتی از کمیسیون امنیت ملی مجلس به کرمان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هیأتی را بررسی میدانی این اقدام تروریستی به کرمان اعزام خواهد کرد.

بررسی ابعاد این اقدام تروریستی در دستورکار اولین جلسه کمیسیون خواهد بود.

تکذیب شهادت فرمانده ارشد سپاه در کرمان

در پی ۲ انفجار تروریستی در کرمان، برخی اکانت‌های اسرائیلی مدعی شدند در این انفجار یکی از فرماندهان ارشد سپاه کشته شده است که بررسی‌ها نشان دهنده کذب بودن این خبر است و هیچکدام از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در حوالی منطقه انفجار حضور نداشته‌اند.

شهادت ۳ امدادگر هلال احمر

۳ امدادگر هلال احمر که برای کمک‌رسانی به مصدومان حادثه تروریستی کرمان به محل اعزام شده بودند، در انفجار دوم به شهادت رسیدند.

اشتراک این خبر در :