به گزارش کیاپرس به نقل از مهر، رضا لاری‌پور، با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم توجه ویژه به پزشکان جوان است که در مناطق مختلف کشور مشغول خدمت هستند، افزود: بیشترین حجم بار درمانی در بیمارستان‌های دولتی و آموزشی بر دوش دستیاران است که توجه ویژه مسئولان کشور به ویژه وزارت بهداشت را می‌طلبد.

وی خاطرنشان کرد: به رغم گفته‌های متعدد این روزها همکاران بسیاری به دلایل مختلفی که بخش کوچکی از آن شاید دلایل معیشتی باشد به مهاجرت روی می‌آورند که صرفاً مهاجرت جغرافیایی از کشوری به کشور دیگر نیست، بلکه مهاجرت درون شغلی است یعنی فرد از حرفه خود جدا می‌شود و به حرفه دیگری روی می‌آورد.

لاری‌پور ادامه داد: تا زمانی که تعرفه‌ها مطابق قانون و بر اساس منطق و قیمت تمام شده واقعی خدمات دیده نشود و مطب به مثابه یک بنگاه اقتصادی، درمانگاه، کلینیک و بیمارستان نتواند سودآوری داشته باشد، بدیهی است که رشته پزشکی دچار آسیب می‌شود و در نهایت متضرر اصلی مردم هستند که از ارائه خدمات با کیفیت درمانی محروم خواهند شد.

کیاپرس: این خبر، بار دیگر توجه‌ها را به مشکلاتی که پزشکان در کشور با آن مواجه هستند، جلب کرد. مشخص است که اگر این مشکلات برطرف نشود، شاهد مهاجرت بیشتر پزشکان و آسیب به نظام سلامت کشور خواهیم بود.

 

برچسب‌ها : تعرفه‌های غیرواقعی, مهاجرت پزشکان, پزشکان جوان, مهاجرت درون شغلی پزشکان, آسیب به رشته پزشکی, متضرر اصلی مردم

اشتراک این خبر در :