کیاپرس /در دومین دور سفر استانی رییس جمهور و اعضای دولت به استان البرز، بیمارستان ۲۶۰تختخوابی سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی فردیس با حضور رییس جمهور و وزیر بهداشت افتتاح شد تا ۱۲ سال انتظار مردم شهرستان فردیس برای بهره مندی از خدمات درمانی، پایان یابد.

به گزارش کیاپرس از وب دا، کلنگ ساخت این بیمارستان سال ۱۳۹۰ بر زمین زده اما عملیات ساخت آن از سال ۱۳۹۵ آغاز شده بود که تا ابتدای کار دولت مردمی، پیشرفت این پروژه حدود ۵۴ درصد بود اما با تاکید رییس جمهور و پیگیری های جدی وزارت بهداشت، در طول دو سال، تکمیل و تجهیز شد.

برای ساخت این پروژه حدود ۴۰۰ و برای تجهیز آن حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و ۷۰ درصد اعتبارات آن در دولت مردمی، تامین شده است.

پروژه بیمارستان سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی در زمینی با مساحت ۲۹ هزار متر مربع و زیربنای ۲۴ هزار متر مربع در سه بلوک و ۵ طبقه و ۲۶۰ تخت، ساخته شده و شامل بخش های اورژانس، مراقبتهای ویژه جراحی(SICU)، مراقبت های ویژه داخلی(MICU)، مراقبت های ویژه نوزادان، تسهیلات زایمانی، بستری کودکان، بستری زنان، مردان سی سی یو، بستری داخلی و بستری جراحی و بخش های تصویربرداری است.

گفتنی است جمعیت بالغ بر ۷۰۰ هزار نفری فردیس تا پیش از این از وجود حتی یک تخت بیمارستانی، محروم بودند.

اشتراک این خبر در :