کیاپرس /دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از برگزاری آزمون بورد دندانپزشکی در هفته آینده خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر رضایزدانی با بیان اینکه آزمون تئوری بورد دندانپزشکی،روز ۱۳ و آزمون شفاهی بورد دندانپزشکی روزهای ۱۴ تا ۱۶ آذر ماه برگزار می‌ شود، افزود: طراحی سوالات امتحان تئوری در روزهای ۹ تا ۱۱ آذر ماه و طراحی سوالات آزمون شفاهی، روزهای ۱۲و ۱۳ آذر ماه برگزار می‌ شود؛بنابراین افرادی که در آزمون کتبی قبول شوند، می‌ توانند وارد مرحله آزمون شفاهی شوند.

وی با اشاره به حضور ۴۲۰ شرکت کننده در این آزمون، یادآور شد: ۱۸۸ نفر در ۴ رشته در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ۲۳۲ نفر در ۶ رشته در دانشگاه علوم پزشکی تهران به رقابت می‌ پردازند. بیشترین شرکت کننده در رشته جراحی دهان و فک و صورت و کمترین شرکت کننده در رشته پاتولوژی دهان فک و صورت حضور دارند.

به گفته دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، آزمون تئوری برای اخذ دانشنامه برای همه رشته‌ ها غیر پاتولوژی دارای ضریب ۲ و آزمون عملی ضریب ۱ است. افرادی که در مرحله تئوری قبول شوند، به عنوان متخصص گواهینامه و آنهایی که در آزمون عملی هم قبول شوند، به عنوان بورد، دانشنامه دریافت می‌کنند.

یزدانی از برگزاری آزمون ملی تئوری دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور در دی ماه و آزمون صلاحیت بالینی برای بار دوم در بهمن ماه و اسفند ماه خبر داد و افزود: آزمون بورد یکی از مهم ترین امتحانات در این دبیرخانه است و امیدواریم این آزمون به نحوشایسته با همکاری مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار شود.

اشتراک این خبر در :