کیاپرس /رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی گفت: برای اجرای برنامه “نان کامل” شیوه نامه ای در دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با مشارکت تمامی ذینقشان تهیه و نهایی شد و به دستگاه های اجرائی ذیربط ابلاغ خواهد شد که دستگاه های مرتبط باید تلاش کنند تا الزامات این شیوه نامه به درستی انجام شود.

کمیته بهبود کیفیت و سلامت نان با حضور رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و نمایندگان دستگاه های ذیربط در وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش کیاپرس، دکتر اسماعیل مطلق در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه حدود ۴۰۰ کارخانه آرد در کشور وجود دارد باید تا پایان سالجاری حداقل یک کارخانه در هر استان باید آرد کامل تولید نماید.

وی ادامه داد: ۸۲ هزار نانوایی در کشور وجود دارد که به تدریج این نانوایی ها اقدام به تولید نان کامل طبق ضوابط وزارت بهداشت و شیوه نامه ای که تهیه شده است اقدام خواهند کرد.

دکترمطلق باتوجه به تصویب سنددانش بنیان امنیت غذایی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ آن توسط رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در این سند تاکید ویژه ای به آن شده است ” نان کامل ” و ” غذای سالم ” است.

اشتراک این خبر در :