کیاپرس /متخصص طب سنتی درباره راه‌ های کاهش عوارض سینوزیت در پاییز توضیح داد.

به گزارش کیاپرس، پانته‌آ شیرویه، پزشک متخصص طب سنتی در استودیوی سلام تهران گفت: افراد مبتلا به سینوزیت ترشحاتی از بینی و پشت حلق را تجربه می‌ کنند. آنها بعضا دچار کیپ شدن بینی یا درد در ناحیه سینوس ‌ها می ‌شوند. سردرد، سرفه ‌های خشک و گرفتگی صدا از دیگر علائم سینوزیت است. 

وی افزود: سینوزیت‌ انواع مختلف دارد که از جمله آن سینوزیت حاد است. در این نوع سینوزیت علائمی با شدت بالا را شاهد هستیم. برای مثال شخص حتی با لمس سینوس‌ها درد را احساس می‌کند یا سردرد شدید دارد. در مواجهه با این نوع سینوزیت ‌ها شخص باید با مراجعه به پزشک تحت درمان قرار بگیرد. 

شیرویه اظهارداشت: نوع دیگری از سینوزیت‌ها، سینوزیت مزمن است؛ این نوع سینوزیت در فصل پاییز بسیار شایع است.

وی ادامه داد: یکی از دلایل اهمیت سینوزیت در این است که از هر ۷ نفر، ۱ نفر به سینوزیت مبتلا هستند. علت دیگر اهمیت، ایجاد علامت در تمامی اعضای بدن است. برای مثال با ورود ترشحات سینوسی به معده، زخم معده به وجود می‌آید. در کنار آن خطر ابتلا به مشکلات روحی مانند اضطراب و افسردگی در نتیجه سینوزیت نیز وجود دارد.  

این متخصص طب سنتی در مورد راهکارهایی در رابطه با سینوزیت گفت: ما باید سبک زندگی خود را مورد بازنگری قرار دهیم. اینکه چه لباسی می‌پوشیم یا چگونه می‌خوابیم، در ابتلا به بیماری سینوزیت نقش بسیار پررنگی دارد.

وی ادامه داد: در لباس پوشیدن در فصل پاییز باید در نظر داشته باشیم که ناحیه سر و پیشانی باید به طور کامل پوشانده شود. در معرض باد قرار گرفتن یکی از عوامل مهم در تشدید سینوزیت است. 

وی افزود: توصیه می‌شود عزیزان بعد از حمام همیشه موها را خشک کرده و سر را با حوله یا روسری نازکی بپوشانند.

وی افزود: در هنگام خواب نیز توصیه می‌ شود که افراد در موقع خواب سر را نیز بپوشانند. اگر این مساله رعایت شود، میزان ترشحات به شکل قابل توجهی کم می‌شود. 

شیرویه اظهار کرد: کسانی که سینوزیت دارند بهتر است در طول روز و هوای روشن نخوابند، چرا که خواب در طول روز ترشحات را تشدید می‌کند. لذا پیشنهاد می‌شود که اگر افراد به خواب نیاز دارند، قبل از صرف ناهار بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه چرتی کوتاه داشته باشند. 

اشتراک این خبر در :