کیاپرس /متخصص طب سنتی تدابیر جلوگیری کننده از سرمای هوا دهر پاییز را تشریح کرد.

علی احمد آقارفیعی، پزشک و متخصص طب سنتی، در استودیوی سلام تهران حضور پیدا کرد تا با مجری برنامه گفت‌وگو کند. وی در این برنامه از طب سنتی در فصل پاییز سخن گفت.

وی تصریح کرد: در فصل پاییز گردش زمین به دور خورشید به گونه‌ای است که ارتباطی ملایم دارد و در نتیجه انسان باید در آغاز پاییز خود را بپوشاند تا هوا تاثیری که بر برگ می‌گذارد بر تن انسان نگذارد. انسان باید بداند در این فصل خود را بپوشاند و وارد سرما نشود.

وی ادامه داد: انسان برای حفظ رطوبت بدن در این فصل باید از مایعات استفاده کند و به استخر برود اما افراد باید کمتر به حمام بروند. افراد در فصل پاییز نیز باید بیشتر مایعات میل کنند تا رطوبت بدنشان حفظ شود.

این متخصص طب سنتی یادآور شد: انسان از روزی که وارد مهر ماه می‌شود باید سرخ کردنی‌ها را کم کند و از غذاهایی استفاده کنیم که در آن انگور و خوراکی‌های آبدار باشد.

آقارفیعی گفت: از آنجا که آب و هوا در هر منطقه متفاوت است افراد باید به این مسئله دقت کنند؛ انسان همانگونه که تغذیه را کنترل می‌ کنند باید پوشش خود را نیز تحت نظر قرار دهند.

وی افزود: یکی دیگر از کارهایی که باید به آن‌ها توجه کرد گرم نگه داشتن بدن است که یکی از راه‌های آن روغن‌مالی به حساب می‌آید.

وی ابراز کرد: از بیماری‌های شایع این فصل می‌توان به کمردرد و پادرد اشاره کرد ؛ چرا که سودای بدن افزایش می‌یابد و اندام انتهایی می‌زند.

اشتراک این خبر در :