کیاپرس /نتایج یک مطالعه‌ جدید نشان می‌دهد که «ملانوما» دیگر شایع‌ترین دلیل مرگ‌ومیر ناشی از سرطان پوست نیست و به گفته متخصصان، «سرطان پوست غیرملانوما» (NMSC) که معمولا تصور می‌شود اهمیت کمتری دارد، دلیل بیشتر مرگ‌ومیرهای ناشی از سرطان پوست در سراسر جهان است.

به گزارش کیاپرس از ایسنا،‌ متخصصان همچنین معتقدند که سرطان پوست غیرملانوما کمتر گزارش شده و تاثیر واقعی این بیماری ممکن است بیش از چیزی باشد که پیش‌تر تصور می‌شد.

سرطان پوست یکی از شایع‌‎ترین انواع این سرطان در جهان است. دو نوع سرطان پوست وجود دارد: سرطان پوست غیرملانوما گروه شایع‌تری است که به‌ آرامی در لایه‌های بالاتر پوست ایجاد می‌شود اما ملانوما، نوعی سرطان پوست است که ممکن است به سایر نواحی بدن نیز سرایت کند.

دلیل اصلی هر دو سرطان، قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش ناشی از نور خورشید یا تابش‌های مصنوعی است.

پروفسور «تیری پاسرون»، نویسنده اصلی این مطالعه و متخصص پوست بیمارستان دانشگاه «نیس» می‌گوید: شیوع به‌ شدت بالای سرطان پوست غیرملانوما باعث افزایش مرگ‌ومیر شده است.

به گزارش کانورسیشن، خال جدید یا تغییر در خال موجود ممکن است نشانه ملانوما باشد اما سرطان پوست غیرملانوما معمولا به شکل توده یا لکه‌ای که تغییررنگ داده است روی پوست ظاهر می‌شود که چند هفته به این شکل می‌ماند و به‌ آرامی طی ماه‌ها یا گاه سال‌ها گسترش می‌یابد.

اشتراک این خبر در :