کیاپرس /آتش‌سوزی‌های شدید جنگلی، خشکسالی، سیل و گرمای بی‌سابقه ناشی از تغییرات اقلیمی، سلامت روان کودکان را که در حال حاضر شکننده هستند، تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، طبق گزارش جدید انجمن روانشناسی آمریکا و سازمان حمایت از آب و هوا، این اثرات ممکن است قبل از به دنیا آمدن کودکان شروع شود و با افزایش سن بدتر شود و در کنار سایر عوامل استرس زای شناخته شده مانند کووید ۱۹، جنگ و خشونت با اسلحه قرار دارد. علاوه بر این، گروه‌های خاصی از کودکان به دلیل فقر، نژادپرستی، ناتوانی و عوامل دیگر تحت تأثیر تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر سلامت روانی قرار دارند.

«کریستی منینگ»، یکی از نویسندگان گزارش از کالج مکالستر ایالت مینه سوتا، گفت: «تغییرات آب و هوا به طور مستقیم و غیرمستقیم بر سلامت روان تأثیر می‌گذارد.»

به گفته وی، «آتش‌سوزی‌ها ذرات ریز یا PM۲.۵ را در هوا آزاد می‌کنند، آلودگی ناشی از رانندگی و قرار گرفتن در معرض آلاینده‌های هوا و دمای بالا در دوران بارداری ممکن است احتمال داشتن بچه‌هایی را با مشکلات یادگیری و برخی از مشکلات سلامت روان افزایش دهد.

او گفت که اثرات بلندمدت تغییرات آب و هوایی، مانند گرما و کیفیت بد هوا، می‌تواند خطر ابتلا به اضطراب، افسردگی و اختلالات سلامت روان را نیز افزایش دهد.

اشتراک این خبر در :