کیاپرس /پژوهشگاه ابن سینااین پژوهشگاه در راستای اهداف آموزشی خود، در سالجاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی متعددی را در حوزه بیولوژی تولیدمثل برگزار کرده و برای نیمه دوم سال نیز برگزاری دوره‌های جدید را در دستور کار دارد.

به گزارش کیاپرس از روابط عمومی پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی- ابن‌سینا، دوره آموزش جنین‌شناسی پیشرفته، شامل دوره‌های اصول آی وی اف در حیوانات آزمایشگاهی، اصول انجماد تخمک و جنین پستانداران، اصول تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم (ICSI) و اصول بیوپسی از جنین ۳ روزه و ۵ روزه (تروفکتودرم)، دوره تخلیص و شناسایی تخصصی پروتئین و پپتید، دوره آنالیز تخصصی HPLC، دوره تئوری و عملی درمان ناباروری با تحریک تخمک‌گذاری و آی یو آی، کارگاه ترکیبی تخصصی لاپاراسکوپی و دوره تئوری و عملی مامای کلینیک درمان ناباروری از جمله دوره‌های آموزشی برگزارشده از سوی پژوهشگاه ابن‌سینا هستند.

افزون بر حضور اساتید و متخصصان مجرب به‌عنوان مدرس در این کارگاه‌ها و دوره‌ها، یکی دیگر از مزایای این دوره‌ها برای شرکت‌ کنندگان، امکان استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی معاونت آموزشی این پژوهشگاه است.

آزمایشگاه این پژوهشگاه مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات و امکانات روز جهان برای انجام همه فرآیندهای جنین‌شناسی شامل آی وی اف، انجماد تخمک، اسپرم و جنین، تزریق درون سیتوپلاسمی اسپرم، لیزر هچینگ و بیوپسی از تخمک و جنین‌های پستانداران است.

همچنین، این آزمایشگاه از تجهیزات تزریق ژن به درون پیش‌هسته جنین، استحصال و انتقال سلول‌های بنیادی جنینی، بی‌هسته‌سازی تخمک و انتقال هسته و نیز، تجهیزات پیشرفته کشت سلول، شامل کشت و ارزیابی انواع مختلف سلول، انجماد سلول، رنگ‌آمیزی‌های پیشرفته سلولی و دیگر فرایندهای این حوزه برخوردار است.

این آزمایشگاه به میکروسکوپ‌های آپ‌رایت، اینورت و استریومیکروسکوپ، دستگاه میکرومنیپولاتور و لیزر هچینگ، هودهای لامینار، انکوباتور دی‌اکسید کربن و محفظه‌های ازت مایع تجهیز شده است.

پژوهشگاه ابن‌سینا از جمله مراکز پیشرو در حوزه آموزش است و تاکنون سمینارها، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی متعددی در حوزه علوم و فناوری‌های زیستی برگزار کرده و با برخورداری از تجهیزات آزمایشگاهی جامع و حضور اساتید مجرب، آماده ارائه خدمت به مراکز درمان ناباروری، دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و همچنین، متخصصان، محققان و دانشجویان عزیز است.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی این پژوهشگاه و همچنین، استفاده از خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی پیش‌گفته برای اهداف آموزشی، می‌توانند با شماره تلفن ۲۲۴۳۲۰۲۰-۰۲۱ داخلی ۴۵۹، معاونت آموزشی پژوهشگاه ابن‌سینا، تماس بگیرند.

اشتراک این خبر در :