کیاپرس /رئیس بیست و  سومین کنگره انجمن باروری و ناباروری ایران گفت :  از بیست و سه سال قبل کنگره انجمن ناباروری ایران به طور منظم در تهران  و شهرستان های دارای مرکز ناباروری برگزار شده اما در چند سال اخیر به دلیل شیوع  بیماری کووید ۱۹ این گردهمایی به صورت مجازی برگزار شده و امسال این کنگره به صورت حضوری برگزار می شود .

دکتر محمد ابراهیم پارسانژاد گفت: مهمترین مباحث بیست و  سومین  کنگره انجمن ناباروری ایران ، استفاده  از هوش مصنوعی در درمان ناباروری ، استفاده از سلول های بنیادی در درمان ناباروری  و  استفاده از فرآوده های خوراکی به جای تزریق فرآورده های شیمیایی جهت  درمان ناباروری می باشد .

وی  مطرح کرد : بیست و  سومین  کنگره انجمن باروری و ناباروری ایران ، چند  وجهی می  باشد و  متخصصین کلیه رشته های مرتبط مانند متخصصان زنان و زایمان ، متخصص جنین شناسی و متخصصین اورولوژی در  حوزه  ناباروری و… در آن  حضور  دارند .

دکتر پارسانژاد افزود : حدود  ۲۰ الی ۳۰ استاد  برجسته  علم  ناباروری از خارج از کشور در این کنگره  میهمان هستند  که  البته برخی از آنها به  صورت  مجازی سخنرانی خواهند کرد .

رئیس انجمن باروری ناباروری ایران در پایان افزود  :  ضرورت برگزاری این  همایش ها  که  با حضوراساتید به نام این رشته  در سراسر دنیا ، پزشکان ، پرستاران ، ماماها ، برگزار می شود ، تبادل اطلاعات و  آشنایی با  علوم  نوین  است  و در سال  پیش رو  در ۵ تا۷  اردیبهشت  بیست و سومین کنگره ناباروری در تهران برگزار خواهد شد .

اشتراک این خبر در :