کیاپرس/در هفتادمین نشست کمیته منطقه ای سازمان جهانی بهداشت که در قاهره در حال برگزاری است، پس از بررسی دستاوردها و عملکرد پزشکان نخبه و نمونه در عرصه منطقه ای، دکتر افشین استوار رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم و مدیر کل پیشین دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت بعنوان برنده جایزه بنیاد ملی کویت در زمینه کنترل سرطان، بیماری های قلبی و عروقی و دیابت، معرفی شد.

این جایزه عالی که به دلیل فعالیت های پژوهشی موثر و خدمات گسترده دکتر افشین استوار به وی اهدا شده است، در خلال هفتادمین نشست کمیته منطقه ای سازمان جهانی بهداشت به وزیر بهداشت ایران اهدا شد.  

کمیته منطقه ‌ای سازمان جهانی بهداشت همه ساله در اجلاس سالانه خود از میان شرکت ‌کنندگان کشورهای مختلف منطقه، پس از بحث و بررسی درخصوص فعالیتهای علمی،پژوهشی و درمانی در زمینه بیماری های مختلف برگزیدگانی را معرفی می کند.

دکتر افشین استوار استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران  و رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دارای سوابق علمی، پژوهشی و مدیریتی چشمگیری در زمینه سیاستگذاری حوزه سلامت و  بیماری های غیرواگیر می باشد.

وی در دوران تصدی مسئولیت در وزارت بهداشت اقدامات قابل توجهی را در جهت اولویت بندی برنامه های سلامت به نفع چالش های جدی در زمینه بیماریهای غیر واگیر و برنامه اقدام برای پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر در کشور، تدوین سند ملی بیماری های غیرواگیر و توسعه پروژه ها و اجرای طرح های کلان ملی مرتبط با  ابعاد مختلف بیماری های غیرواگیر انجام داده است.

دکتر استوار در دوران تصدی مسئولیت خود به عنوان رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم نیز  توانست فعالیت های پژوهشی و آموزشی موثری در زمینه  پیشگیری و کنترل بیماری های مرتبط با اختلالات غدد درون ریز با تمرکز بر دیابت و پوکی استخوان در ایران انجام دهد.

اشتراک این خبر در :